Hora Uetliberg: místo, ze kterého máte Curych jako na dlani

Romana Şenlug Romana Şenlug, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6843x

Po ruchu velkoměsta Curychu můžete uniknout na nedalekou horu Uetliberg.

Vyberte si z našich zájezdů do CurychuZobrazit zájezdy

Výhoda města Curych je ta, že má krom krásného jezera v centru města také horu, ze které je úžasný výhled na celé město. Jedná se jen o pár minut jízdy a jste v přírodě za městem. Je to jeden z nejlepších krátkých výletů z města. Hora Uetliberg je oblíbeným útočištěm místních. Je využívaná v zimě, kdy se zde lyžuje, i v létě, kdy tady lidé z města sedí na dece u pikniku a odpočívají.

Pokud nechcete jen tak sedět, můžete se na kopec projít pěšky, jelikož je konečným bodem turistické trasy, která je dvouhodinovou procházkou po zalesněném hřebeni s výhledem na jezero. Druhým koncem je městečko Felsenegg, odkud se dá sjet kabinovou lanovkou a tam sednout na vlak do Curychu.

Ve vlakové stanici pod kopcem vás ochotně seznámí s lokalitou a dají vám turistické mapy se spoustou delších i krátkých tras. Cesta, která začíná ve stanici Uetliberg se nazývá Planetweg, tedy Cesta planet. Tvoří ji modely všech planet v měřítku 1:1 biliónu, přičemž měřítku odpovídají i jednotlivé vzdálenosti mezi nimi. Z nádraží je to kousíček, ale budete míjet hypoteticky opravdový kus cesty vesmírem, kdy potkáte Slunce, Merkura, Venuši, Země a Mars.

Zasloužená odměna čeká na vrcholu

Na kopci je vám odměnou třicetimetrová rozhledna, díky níž proniknete do nadmořské výšky 900 metrů. Výhled se otevírá do všech světových stran, tedy na Curych a celý ohyb jezera. Za dobré viditelnosti uvidíte až do Rakouska na východě a Jungfrau na jihozápadě.

Je to tak oblíbené místo, že na vrcholu nechybí ani hotel a restaurace. Tak vyrazte do přírody odpočinout si od víru švýcarského velkoměsta.

Romana Şenlug

Romana ŞenlugExpert Radynacestu.cz

Ve světě je stále co objevovat. Cestování je jeden ze smyslů mé celoživotní poutě.

Švýcarsko (Curych)

Za bohatstvím pod Alpami

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Curychu

Zájezdy do Curychu

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 7. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/hora-uetliberg/Doporučujeme z Švýcarska

Nejnovější z ŠvýcarskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024