Universal Studios Hollywood: den plný zábavy na nejlepších horských drahách a atrakcích s filmovou tematikou

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 6. 4. 2018 • Přečteno 11013x

V roce 1912 bylo založeno Universal Studio, které patří mezi šest největších filmových studií ve Spojených státech amerických.

Vyberte si z našich 10 zájezdů do USAZobrazit zájezdy

Při návštěvě města Los Angeles si nesmíte nechat ujít návštěvu Universal Studios Hollywood. Právě zde zažijete den plný nekončící zábavy a podíváte se pod pokličku filmových triků a efektů, které pomáhají natáčet ty nejakčnější filmy. Právě v Kalifornii se zrodil filmový průmysl, a pokud chcete být svědky něčeho netradičního a velkolepého, zamiřte do zábavního parku nedaleko centra Los Angeles! Park nabízí tolik atraktivit, že jeden den nebude stačit. A co vás čeká uvnitř?

Universal Studios Hollywood

Občerstvení v parkuObčerstvení v parku

V roce 1912 bylo založeno Universal Studio, které patří mezi šest největších filmových studií ve Spojených státech amerických. Nyní je název studia NBC Universal a došlo k tomu tak, že se sloučila pod jednu firmu dvě fungující studia. Zakladatel Universal Studios Carl Laemmle se rozhodl v počátcích své filmové éry zpřístupnit studia i širší veřejnosti.

Lidé se tak mohli za drobný poplatek stát součástí show a natáčení. V roce 1915 bylo slavnostně otevřeno Universal City a lidé zde kromě zážitku mohli nakoupit i čerstvé potraviny. Jak to bylo možné? V počátcích zde fungovala zemědělská farma, která byla poté, co skončila doba němého filmu, uzavřena. Kvůli renovaci byl park na nějaký čas veřejnosti nepřístupný, ale jen do doby, než došlo k velkolepému otevření bran do světa plného zábavy, jaký známe dnes.

Jak je park rozdělen?

Svět SimpsonůSvět Simpsonů

Park je rozdělen do tří částí: City Walk, která nabízí nepřeberné množství obchodů se suvenýry. Nachází se zde také restaurace a hrají se různá představení. Tato hlavní ulice je otevřena až do ranních hodin. Upper Lot nabízí několik atrakcí a show, tím největším magnetem a lákadlem je určitě kouzelnický svět Harryho Pottera. Lower Lot je místem, kde můžete vyzkoušet efektivní horské dráhy a atrakce ve stylu Mumie anebo Jurského parku.

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

Top atrakce aneb co určitě nevynechat?

Bradavice z Harryho PotteraBradavice z Harryho Pottera

Žádný fanoušek a milovník čaroděje Harryho Pottera si jistě nenechá ujít kouzelnický svět s hradem Bradavice v životní velikosti. Uvnitř čeká návštěvníky velkolepá jízda, ve které se stanete součástí čarodějného světa. Vedle hradu se nachází horská dráha Flight of the Hippogriff. V určité časy můžete být svědky show, která se koná na místě s názvem WaterWorld.

Jen doporučujeme nesedat si do prvních řad, pokud nechcete být zcela mokří. Autentický zážitek ze studií zažijete při skvělé jízdě na atrakci jménem Studio Tour. Podíváte se tak, jak vypadá natáčení filmů a jednotlivých triků či efektů. Je to zážitek!

Bláznivou a adrenalinovou jízdu zažijete na horských drahách, které vás vtáhnou třeba do filmu Mumie či seriálu Simpsonovi. V Jurském parku budete mít pořád pocit, že vás něco sleduje. A kdo má pro strach uděláno, měl by navštívit The Walking Dead Attraction. Uniknete pronásledování zombie?

Tipy na závěr

Objevte svět filmových studiíObjevte svět filmových studií

Na oficiálních stránkách najdete otevírací dobu parku. Doporučujeme objednat lístky s předstihem. Při vstupu do parku si zjistěte, na které atrakce se čekají nejdelší fronty a které chcete rozhodně navštívit. Různé show, včetně WaterWorld, mají časový harmonogram.

Vůbec se nevyplatí přijít zde jen na chvíli. Na návštěvu parku je potřeba si vyhradit celý den a přijet již před otevírací dobou studia. Budete tak mezi prvními, než se okolo oběda park zcela zaplní. Splňte si svůj životní sen a užijte si zábavu s filmovou tematikou v Universal Studios Hollywood!

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 15 zájezdů

USA

Šuby duby Amerika

Vyberte si jeden z našich 10 zájezdů do USA

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd již 10. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/universal-studios-hollywood/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024