Mírové pamětní muzeum: vzpomínka na tragickou událost 2. sv. války

Barbora Žižková Barbora Žižková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 12. 12. 2018 • Přečteno 2486x

Muzeum bylo založeno v srpnu 1955 v Hirošimské mírové památníku.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do HirošimyZobrazit zájezdy

Hirošimské mírové muzeum je umístěné v Hirošimském mírovém pamětním parku, v centrální Hirošimě. Je věnované dokumentování atomového bombardování Hirošimy ve druhé světové válce.

Vzpomínky na katastrofu

Muzeum má stálé expoziceMuzeum má stálé expozice

Muzeum bylo založeno v srpnu 1955. To je nejoblíbenější místo Hirošimy nejen pro školní výlety z celého Japonska, ale i pro zahraniční návštěvníky.

53 milionů lidí navštívilo muzeum od jeho otevření v roce 1955 až do roku 2005, průměrně je to přes jeden milion návštěvníků ročně. Architekt hlavního objektu byl Kenzō Tange.

Hlavním objektem je Muzeum památníku míru. Skládá se ze dvou budov a reflektuje historii Hirošimy a explozi jaderné bomby. Na první pohled zaujme osudný den 6. srpna, kterému je věnována celá expozice.

Dozvíte se mnoho informací o výbuchu bomby Little Boy a jejího vlivu na lidské tělo jak při samotném výbuchu, tak i dlouho po něm kvůli různým příznakům nemoci z ozáření. Osobní údaje, které jsou zde zobrazeny, mohou být celkem rozrušující a slouží k připomenutí, že bychom neměli považovat mír za samozřejmost.

Mírový památník obětem

Mírový památníkMírový památník

Mezi muzeem a A-Bomb Dome je vystavený Cenotaph pro oběti atomové bomby. Cenotaph je klenutá hrobka pro ty, kteří zemřeli kvůli bombě nebo zemřeli na následky ozáření. Pod obloukem je kamenný koš, který drží seznam všech těchto jmen, kterých je přes 220 tisíc.

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Každoroční výročí

Každý rok se koná ceremonieKaždý rok se koná ceremonie

Každý rok při výročí výbuchu se v parku koná ceremonie. Jsou pronášeny proslovy, na Cenotaphu jsou položeny věnce a v 8:15 hodin se udržuje symbolická minuta ticha, přesně v okamžik detonace před více než 70 lety.

K dalším aktivitám dochází po celý den a celé výročí zaměstnává mnoho zřízenců, kteří pomáhají zahraničním návštěvníkům.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko (Hirošima)

Dojemné místo zkázy

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Hirošimy

Zájezdy do Hirošimy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/mirove-pametni-muzeum/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024