Muzeum Londýna: jedinečná exkurze do dějin metropole

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 11277x

Muzeum Londýna neboli Museum of London v londýnském obvodu City of London dokumentuje historii města od pravěku po současnost.

Vyberte si z našich 28 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Pokud se řadíte mezi milovníky muzeí, v Londýně si přijdete na své. A mezi ty nejpovedenější a nejnavštěvovanější patří rozhodně samotné Muzeum Londýna (Museum of London), které se nachází v obvodu City of London, což je jen pár minut pěší chůze od katedrály Sv. Pavla.

Historické sbírky

Sbírky muzea mapují historii metropole od prehistorických dob, přes římské osídlení až po současnost. Jeho koncepce je zajímavá tím, že nabízí pouze jeden směr prohlídky, a to podle chronologického řazení časových období. Prohlídka muzea tak začíná v pravěku a končí v moderních dobách. Hlavním cílem je zdokumentovat výstavbu města a významné historické milníky, kterými si Londýn prošel v průběhu dějin.

Expozice se opírají převážně o archeologické nálezy, originální artefakty, přesné modely budov a obrazy, čímž umožňují návštěvníkům pochopit, jak se město vyvíjelo z hlediska urbanistického, kulturního a společenského.

Jednotlivé části se zaměřují na významné historické události, jako bylo římské osídlení, středověk, občanská válka, velký požár Londýna aj. Moderní doba je pak reprezentována například loutkami z dětských pořadů BBC, secesním výtahem z obchodního domu Selfridges nebo sbírkou oblečení typického pro různá období – od 60. let, přes punk, až po extravagantní kolekci Alexandra McQueena z roku 2008.

Otevírací doba

Kromě Vánoc můžete muzeum navštívit každý den. Otevřeno je od 10:00 do 18:00. A jako většina muzeí, které náleží pod správu města, je i Muzeum Londýna návštěvníkům přístupné úplně zadarmo.

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

K muzeu pěšky nebo metrem

K muzeu se snadno dostanete pěšky od katedrály Sv. Pavla, nebo metrem, pokud vystoupíte na zastávkách: St. Paul's, Barbican, nebo Moorgate.

Skutečný Londýn je úchvatný, ale zabrouzdat do historie jeho osídlení vám pomůže poznat ho ještě více zblízka.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/muzeum-londyna/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024