Muzeum vědy: ráj zapálených badatelů

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 8225x

Science Museum neboli Museum vědy je velice oblíbené muzeum, jehož návštěva by vám neměla uniknout.

Vyberte si z našich 41 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

V roce 2014 spustilo muzeum unikátní program, který umožní návštěvníkům nahlédnout do tajů urychlovače částic ze švýcarského CERNu?

Science Museum neboli Muzeum vědy bylo založeno už v roce 1857 Bennetem Woodcroftem a jeho návštěva by vám rozhodně neměla uniknout. Je totiž tím pravým rájem pro všechny, kdo se zajímají o vesmír, matematiku, fyziku a jiné přírodní vědy.

Mezi nejoblíbenější exponáty jistě patří slavná Stephensonova parní lokomotiva, první tryskový motor, první model DNA z roku 1953 nebo první psací stroj. Najdete zde také například hodinky, které na jedno natažení vydrží běžet 10 tisíc let nebo kyvadlo dlouhé přes všechna tři patra.

50 interaktivních exponátů

V muzeu shlédnete i astronautský skafandrV muzeu shlédnete i astronautský skafandr

Zvídaví návštěvníci si pak mohou vyzkoušet na 50 interaktivních exponátů, které jsou v Muzeu vědy umístěny. A pro celkové prohloubení zážitku určitě dobře poslouží i 3D kino IMAX, kde můžete zhlédnout napínavá dobrodružství věnovaná dinosaurům nebo mořským hlubinám.

A nakonec? Dobrá káva

Zajímavou tečku pak nepochybně zprostředkuje nově otevřená kavárna Dana Centre, kde můžete společně s ostatními návštěvníky diskutovat o kontroverzních vědeckých tématech.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 41 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/muzeum-vedy/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024