Průvodce pařížskými střechami s výhledem na město aneb Když chcete víc než jen průměrný zážitek

Karolína Petrová Karolína Petrová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 3. 9. 2017 • Přečteno 8572x

Paříž z výšky, to je pohled, který se vám vryje do paměti. Pojďte se podívat na místa, o kterých jste netušili, a dopřejte si královský výhled.

Vyberte si z našich 48 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Do Paříže se nejezdí jen za památkami. Každý, kdo tuto metropoli navštíví, chce nasát místní atmosféru a vychutnat si jedinečnost a kouzlo této metropole – a také se podívat na město z výšky. 

Jednou z možností jsou placené vstupy na ikonické památky města. Říká se, že nejkrásnější pohled na Paříž je z mrakodrapu Montparnasse – protože mrakodrap nevidíte a „nehyzdí“ panorama města. Nikdo také nevynechá třetí patro Eiffelovy věže, ze kterého je výhled fantastický.

Spousta turistů si užívá výhled i z památek, které nejsou tak notoricky známé. Parádní výhled je z Vítězného oblouku, zejména proto, že na jedné straně vidíte celý bulvár Champs Elysées až k Louvru a na druhé straně moderní čtvrť La Défense. Za zmínku také stojí výhled z katedrály Notre Dame, z Panthéonu a samozřejmě od baziliky Sacré Coeur.

My vám však chceme ukázat pár míst, odkud budete mít výhled úplně jiný, a navíc si jej můžete zpříjemnit kávou, výborným jídlem, trochou kultury nebo třeba nákupy.

Nákupy a panoramata? Vsaďte na luxusní obchodní domy!

Výhled z galerie LafayetteVýhled z galerie Lafayette

Pokud jste fanoušky nákupů nebo jen rádi navštěvujete klasická nákupní centra, doporučujeme Galeries Lafayette nebo Printemps. Tyto obchodní domy se nacházejí na hranici 8. a 9. pařížského obvodu, v těsné blízkosti Opery Garnier.

Čtení na podobné témaNákupy ve Francii: Kam pro co zajít a jak se vyznat ve štítcích na oblečení?Přečíst

Impozantní interiéry jsou samy o sobě důvodem k návštěvě a není nic lepšího, než si po typicky pařížských nákupech užít výhled na město. A k tomu slouží horní patra a terasy obou obchodních domů. Ta v Galeries Lafayette má rozlohu 1500 metrů čtverečních a je tady také bar a restaurace.

Netradiční střechy: Arabský institut i Centre Georges Pompidou

Střecha Arabského institutuStřecha Arabského institutu

O spoustě těchto míst už jste určitě slyšeli, znalejší cestovatelé je možná dokonce navštívili. Ale věděli jste, že například na střeše Arabského institutu si můžete dát kávu a užívat si parádní výhled na Seinu a na město? Právě ze střechy Institutu je snad nejkrásnější výhled na katedrálu Notre Dame.

Horní patro Centre Georges PompidouHorní patro Centre Georges Pompidou

Jeden z nejkrásnějších výhledů na Montmartre a ikonickou baziliku Sacré Coeur si můžete užít z horního patra Centre Georges Pompidou. Našinec si vybaví šílenou barevnou budovu, co má trubky místo fasády, a milovníci umění si tady užijí parádní sbírku moderního umění. Co ale ne každý ví - v horním patře je terasa, kde si za malý poplatek můžete užít fascinující výhled.

Střešní bar Le Perchoir de l'EstStřešní bar Le Perchoir de l'Est

Pařížské nádražní budovy jsou kapitolou samy o sobě, budova Gare de l'Est je však ještě něčím zajímavá. Na střeše nádraží totiž najdete úžasný střešní bar Le Perchoir de l'Est. Podnik je koncipován v industriálním duchu, a perfektně tedy koresponduje s budovou nádraží, která je ze střechy krásně vidět. Za zmínku taky stojí pohled na okolní bulváry a typické pařížské domy.

Čtení: Zájezdy do Paříže – srovnání a doporučení

Náš Tip: 

Le Perchoir má v Paříži ještě dvě pobočky. První se nachází na východě města, jen kousek od hřbitova Père Lachaise, a Le Perchoir Marais už svým názvem napovídá, že se nachází ve čtvrti Marais, hned vedle pařížské radnice. Z obou podniků je fascinující výhled a návštěva, i když vás bude něco stát, je rozhodně nezapomenutelná.

Čtení na podobné témaNejkrásnější snímky Eiffelovy věže: Odkud dominantu Paříže vyfotit jako profík?Přečíst

Paříž zase trochu jinak...

Večerní plavba po SeiněVečerní plavba po Seině

Zcela magický pohled na Paříž se vám naskytne z hladiny Seiny, takže pokud máte chvíli čas a nevíte, kde si dát oběd, nakupte francouzské dobroty a hurá k mostu Alma. Tady totiž kotví lodi společnosti Bateaux-Mouches, která provozuje plavby lodí po Seině.

Během plavby uvidíte nejen katedrálu Notre Dame a Eiffelovu věž. Projedete také kolem Louvru a Musée d'Orsay a nevynecháte ani malou Sochu svobody na ostrově Ile aux Cygnes - tam se totiž loď otáčí a pluje zpět. A pokud chcete mít tento zážitek ještě více výjimečný, kupte si lístky na večerní plavbu a užijte si Paříž jako město světel.

Kavárny, bary a restaurace - příjemně nenucené

Le Café RichelieuLe Café Richelieu

Není to sice výhled na celé město, ale z kavárny Le Café Richelieu - Angelina budete mít jedinečný výhled na celé nádvoří Louvru, skleněnou pyramidu, malý Vítězný oblouk a také na Eiffelovu věž v dálce. Není nic lepšího, než si po celodenní procházce muzeem dát výbornou kávu nebo sklenku něčeho ostřejšího a užít si magický výhled.

Rue SoufflotRue Soufflot

Za návštěvu stojí také kterýkoli z podniků na ulici Rue Soufflot v Latinské čtvrti. Spojuje Panthéon a Lucemburské zahrady. Pokud se tedy posadíte ke stolečku před některý z podniků, budete mít jedinečný výhled na památník Panthéon na jedné straně a Lucemburský palác a Eiffelovku vykukující zpoza zeleně zahrad na straně druhé.

Karolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Tyto zájezdy pro Vás připravuji

Další zájezdy

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 48 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/parizske-strechy-s-vyhledem/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024