Výtah Santa Justa: nádherné výhledy na Lisabon

Kateřina Julinková Kateřina Julinková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 17667x

Výtah Santa Justa je umělecké dílo nacházející se v centru Lisabonu.

Vyberte si z našich 7 zájezdů do LisabonuZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Až sem zavítáte, určitě se nezapomeňte svézt a pokud máte celodenní jízdenku na metro, tak vstupné neplatíte, výtah je totiž součástí systému metra.

Výtah Santa Justa je umělecké dílo nacházející se v centru Lisabonu, které přepraví cestující ze čtvrti Baixa do výše položené čtvrti Bairro Alto. Tento výtah mnozí považují za zázrak průmyslového věku.

Elegantní umělecké dílo

Se stavbou výtahu se začalo roku 1900 podle návrhu inženýra Raula Mesniera de Ponsarda a o dva roky později byla stavba dokončena a uvedena do provozu. Původně byl výtah poháněn parním strojem, ale později došlo k elektrifikaci.

Výtah je vystavěn v neogotickém stylu a každé patro je zdobeno odlišným způsobem. Právě díky krásně klenutým neogotickým obloukům působí věž nesmírně elegantně a z funkčního stroje se tak stalo umělecké dílo.

Terasa uvnitř věže

Uvnitř věže se nachází dvě kabiny, které se navzájem vyvažují a z nichž každá pojeme 25 osob. V posledním patře ve výšce 45 metrů je umístěna terasa, ze které je nádherný výhled na město Lisabon.

Díky své unikátní konstrukci a výhledu, který vás na vrcholu čeká, je výtah jednou z nejpopulárnějších a nejunikátnějších turistických atrakcí v centru Lisabonu.

Kateřina Julinková

Kateřina JulinkováExpert Radynacestu.cz

Cestování je stokrát účinnější, než nejlepší energetický nápoj.

Portugalsko (Lisabon)

Jak chutná Lisabon

Vyberte si jeden z našich 7 zájezdů do Lisabonu

Zájezdy do Lisabonu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vytah-santa-justa/Doporučujeme z Portugalska

Nejnovější z PortugalskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024