Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší z New Yorku

Program 1Knižní průvodce zdarma
5 dní29. 5. – 2. 6. 2014

Jediný termín v letošním roce


Zájezd je obsazen
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel

Stravování

Bez stravy

Skupina

Do 20 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší z New Yorku

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z New Yorku. Projedete se lodí až k Soše Svobody, z Manhattanu si vychutnáte pohled na Brooklynský most, projdete se po Wall Street i Broadwai, zrelaxujete v Central Parku a vzpomínku na New York si uchováte výhledem z 102. patra Empire State Building. Nečekejte, sbalte kufry a vyražte s námi poznávat Ameriku!

Na co se můžete těšit

 • - plavba lodí k Soše Svobody
 • - jámu po věžích Světového obchodního centra, tzv. Ground Zero
 • - dřívější sídlo newyorské mafie čtvť Little Italy
 • - nezapomenutelný výhled z Empire State Building
 • - proslulá gospelová bohoslužba ve stylu filmu „Sestra v akci“

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Přílet do New Yorku v odpoledních hodinách (šestihodinový časový posun), transfer na hotel.

Prohlídku města začneme v elegantní obytné čtvrti Brooklyn Heighst, odkud se nabízí výhled na centrum Manhattanu, který se vryje hluboko do paměti. Brooklynský most, který byl v době svého otevření nejdelším visutým mostem na světě a jemuž Newyorčani přezdívají "ocelová harfa" uvidíme přímo před námi v celé jeho kráse.

Přesuneme se k newyorské Radnici, současnému sídlu místního starosty. Abychom poznali pestrou směsici obyvatel New Yorku, bude naší další zastávkou Čínská čtvrť, kde si prohlédneme místní buddhistický chrám a nasajeme exotickou atmosféru. Hlavní tepnou čínské čtvrti je ulice Canal Street, na které se dají nakoupit značkové produkty za nízké ceny, nejedná se ovšem o originály.

Prohlídku zakončíme v italské čtvrti Little Italy, kde měla dříve sídlo newyorská mafie, kterou přibližuje román a film Kmotr. Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

2.DEN

Dnešní den začneme jednou z nezbytností, kterou nevynechá žádný turista v New Yorku – plavbou lodí na Liberty Island, na kterém majestátně stojí Socha Svobody. Během plavby uvidíme také "ostrov nadějí" Ellis Island, na kterém se nacházel imigrační úřad, kudy prošly milióny lidí toužících po splnění svého amerického snu v "novém světě". V  ceně plavby je také výstup do podstavce nejznámější sochy světa.

Poté se vydáme tam, kde tepe finanční srdce New Yorku, na známou třídu Wall Street, ve které je největší koncentrace bank a burz na světě. Kolem překrásného novogotického kostela Trinity Church a nejstaršího newyorského kostela a zároveň jediného dochovaného kostela koloniální doby St. Paul Chapel dorazíme až na nejsmutnější místo novodobé historie – hlubokou jámu po věžích Světového obchodního centra, tzv. Ground Zerona jejímž místě dnes stojí památník obětem 11. září a také nové Muzeum 9/11 Memorial, které zájemci budou moci navštívit. 

Odpoledne se přesuneme do čtvrti Greenwich Village, která bývala kdysi oblíbeným bydlištěm umělců. Uvidíme budovu největší soukromé univerzity v USA, New York University, na které studuje 40 tisíc studentů. Přesuneme se na hlavní náměstí Washington Square, kterému vévodí triumfální oblouk Washington Arch a kde dodnes hrávají pouliční umělci.

Večer nás čeká návštěva nejvyššího newyorského mrakodrapu Empire State Building, kde se zájemci ve večerních hodinách mohou pokochat úchvatným výhledem ze 102. patra. Návrat na ubytování v pozdních večerních hodinách.

3.DEN

Ráno se vydáme do zelených plic New Yorku, známého Central Parku, kde potkáme běžce, cyklisty, chůvy s dětmi na procházce nebo profesionální "dogwalkers" venčící mnoho psů najednou. Po relaxaci na "Velké louce" mohou zájemci navštívit jednu z nejvýznamnějších sbírek umění na světě, proslulé Metropolitní muzeum. Ti, kteří touží po nákupech, se mezitím mohou potěšit nákupy v obchodech na Fifth Avenue.

Pak se společně vydáme k další přední newyorské atrakci, světoznámému Rockfellerovu centru, kde tluče srdce New Yorku, a pro každého návštěva je povinností fotografie před pozlacenou sochou Prométhea. Uvidíme také nedalekou Katedrálu svatého Patrika, která je jakýmsi malým vydáním kolínského dómu a sídlem katolického arcibiskupa.

Ve večerních hodinách dorazíme na Times Square s  gigantickými světelnými billboardy, které je nazýváno také srdcem či křižovatkou světa, a projdeme se po nejdelší newyorské ulici Broadway, na které je největší koncentrace divadel vůbec. Zájemci mohou navštívit některý z  proslulých muzikálů Chicago či Bídníci (o možnosti zajištění vstupenek na muzikál se informujte v CK). Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

4.DEN

Dnešní den bude patřit newyorské afroamerické čtvrti Harlem, která je proslulá nedělními gospelovými bohoslužbami v baptistických kostelech. Zájemci se mohou jedné z působivých bohoslužeb ve stylu filmu "Sestra v akci" zúčastnit a odnést si tak nezapomenutelný zážitek. Komu nebude bohoslužba po chuti, může bloumat harlemskými ulicemi, ve kterých vystupovaly takové hvězdy jako Duke Ellington nebo Louis Armstrong, kde se zrodil jazz a kde je možné ochutnat vynikající kuchyni.

Odpoledne možnost návštěvy některého z významných newyorských muzeí - světoznámé Americké muzeum historie přírody se 35 milióny exponátů, muzeum s největší sbírkou moderního umění na světě MoMa, proslulé Guggenheimovo muzeum nebo třeba Indiánské muzeum. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

5.DEN

Přílet do ČR v odpoledních hodinách (časový posun 6 hodin).Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Ivana Petláková – přímá linka: 776 028 005

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha - New York - Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo a odbavované dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer letiště - hotel - letiště
 • 3x ubytování v New Yorku v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupní povolení ESTA (pokud nemáte v pase platné vízum, pro vstup do USA je vyžadován biometrický pas), poplatek za vyřízení 500 Kč/os.
 • MHD v New Yorku (cca 35 USD)
 • vstupné na místě (Metropolitní muzeum 20 USD, Muzeum moderního umění MoMa 25 USD, Americké muzeum historie přírody 22 USD, Guggenheimovo muzeum 18 USD, Indiánské muzeum zdarma)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo  v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo o max. rozměrech 55 x 40 x 23 cm si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnost do 23 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

240 Kč

UNIVERSAL + STORNO

700 Kč


Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Empire State Building: dospělý 1 520 Kč, dítě 1 410 Kč, senior 1 410 Kč
 • Muzeum 11/9 Memorial: dospělý 730 Kč, dítě 480 Kč, senior 570 Kč
 • Plavba k soše Svobody, vč. vstupu do podstavce: dospělý 650 Kč, dítě 480 Kč, senior 570 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.

Ohlasy cestovatelůChcete zažít autentická místa, kam se jiní turisté nedostanou?

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů
na jeden zájezd. Komorní atmosféra je ta nejlepší.

VLASTNÍ KONCEPT

Vše si sami připravujeme od A do Z. Průvodce je s vámi již od odletu.

SKVĚLÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to experti, kteří v cizině žili a znají ji nejlépe.

ZÁŽITKY BEZ STAROSTÍ

Zajistíme pro vás vše od letenky přes hotel, transfery až po program.


Cestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.