5 nejzajímavějších destinací Itálie: Kam za teplem, památkami či okouzlující přírodou? Poradíme!

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 13268x

Vybrali jsme pro vás 5 nejzajímavějších destinací Itálie - 3 krásná města a několik kouzelných ostrovů.

Vyberte si z našich 39 zájezdů do ItálieZobrazit zájezdy

Každá část Itálie je svým způsobem jedinečná a jako turista v ní jistě najdete zalíbení. Existuje ale pětice destinací, kam se budete vždy rádi vracet a „utrácet“ drahocenný čas i peníze. Podívejte se s námi na tři kouzelná města, kde se setkávají unikátní památky, umění a dokonalá gastronomie, a celkem tři italské ostrovy skýtající nejedno dobrodružné překvapení. 

1. Šarmantní Neapol

Krásná NeapolKrásná Neapol

Šarmantní město, které má tolik tváří, kolik si jich jen lze představit. A není se čemu divit: jedná se o město s velmi bohatou historií a záviděníhodnou kulturní tradicí, jehož okouzlující panorama dotváří stále činná sopka Vesuv.

Neapol je výjimečná životním stylem obyvatel i gastronomií: právě tady ochutnáte tu nejlepší pizzu na světě. Je to město plné protikladů, které stojí za to objevovat. Přijeďte na návštěvu i vy, Neapol přijímá každého s otevřenou náručí.

Čtení na podobné témaItalská pizza: Poklad z Neapole zachutnal i královně. Kam na ni zajít dnes?Přečíst

2. Jedinečné Benátky

Kouzelné BenátkyKouzelné Benátky

Romantické město na laguně rozkládající se na menších či větších ostrůvcích spojených mezi sebou mosty. Jejich kouzlo tkví v křivolakých uličkách i v architektonických památkách, které odrážejí slávu původně obchodního města, jež bylo v době svého největšího věhlasu vzorem pro ostatní.

Benátky jsou evropskou „vstupní branou do Orientu“ a také největší pěší zónou Evropy: veškerá doprava funguje po vodě. Podmanivé město, které inspirovalo nekonečnou řadu malířů, spisovatelů a dalších umělců. Nechte se inspirovat i vy.

Čtení na podobné témaBenátský karneval: Znáte symboliku masek tradičních oslav v Itálii?Přečíst

Čtení: Zájezdy do Itálie – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Itálie – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Itálie – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Itálie – srovnání a doporučení

3. Renesanční Florencie

Historická FlorencieHistorická Florencie

Florencie je „kolébkou renesance“ a město, které v době své největší slávy přitahovalo stovky špičkových architektů, malířů, sochařů a myslitelů s tvůrčí silou, jež nemá v historii obdoby. S trochou nadsázky by se dalo říct, že právě tady se zrodila také současná italština.

Florencie je srdce Toskánska, kde si při procházce v historickém centru budete připadat jako v pohádce. Je to místo, které láká k návštěvě v každém ročním období, a tak se nebraňte a nechte se také zlákat.

Čtení na podobné témaToskánsko: úrodná pohádková krajinaPřečíst

4. Kouzelné ostrovy Capri a Ischia

Termální IschiaTermální Ischia

Perly Neapolského zálivu – kouzelné ostrovy Capri a Ischia – jsou místem, kde vaše srdce pookřeje. Snoubí se tu středomořská bujná vegetace s půvabnou architekturou a nevšedními přírodními scenériemi, to vše s vůní moře a s dobrou náladou, kterou oplývají místní obyvatelé a ochotně ji předávají dál.

Na Capri si klidu a veselí užívali už římští císaři, zatímco termální voda ostrova Ischia je odpradávna hýčkala na těle i na duši. Vydejte se na ostrovy Capri a Ischia a nechte se hýčkat i vy.

5. Prohřátá Sicílie

Nádherná SicílieNádherná Sicílie

Sicílie je prohřátý ostrov, největší ve Středomoří, který vás dostane svou nádhernou přírodou i zachovanými antickými i jinými památkami. Všude tu jsou cítit předcházející staletí plná slavné historie a přírodní scenérie, tvořené průzračným mořem, jezery či nejvyšší činnou sopkou v Evropě Etnou, jsou zkrátka fascinující.

Navíc, jedna z nejlahodnějších italských vín pocházejí právě z tohoto úrodného ostrova. Neváhejte a přijeďte také na skleničku.

Čtení na podobné témaSopka Etna: zrádná a fascinující dominanta SicíliePřečíst

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Chci na cestách potkávat lidi, nasávat jejich pocity, nálady, zkušenosti… Prožít a předat vám.

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 39 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd již 6. června

Itálie (Neapol)

Vidět Neapol a… Pompeje

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do Neapole

Zájezdy do Neapole

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. června

Itálie (Florencie)

Objevte perlu Toskánska

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Florencie

Zájezdy do Florencie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. června

Itálie (Benátky)

Město jako z pohádky

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Benátek

Zájezdy do Benátek

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/5-nejzajimavejsich-destinaci-italie/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024