Fudži Jošida: městečko ležící v podhůří hory Fudži

Barbora Žižková Barbora Žižková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 15. 5. 2018 • Přečteno 3875x

Fudži Jošida je odjakživa centrem pro výrobu a zpracování hedvábí.

Vyberte si z našich zájezdů do JaponskaZobrazit zájezdy

Fudži Jošida je město ležící v podhůří hory Fudži v jihovýchodní části prefektury Yamanashi. Spolu s bohatou okolní přírodou a sousední oblastí Fudžigoko vytváří region plný zajímavých míst i turistických atrakcí. Navíc díky spirituálnímu významu hory Fudži zde můžeme navštívit i mnoho kulturních a náboženských památek.

Samotné město se může chlubit hned několika významnými místy, jako například tradičními poutními penziony Oši ve čtvrti Kamijošida, perfektně zachovanými budovami z počátku 20. století, jezerem Asumiko nebo vodopádem Širaito-no-taki. Ze všech těchto míst můžeme navíc spatřit úchvatnou a obrovskou horu Fudži.

Kde vyfotit nejlépe horu Fudži?

Asi nejznámější fotka z JaponskaAsi nejznámější fotka z Japonska

Na posvátnou horu Fudži se vydávají poutníci nejen z Japonska už více než tisíc let. Cest, jak dosáhnout vrcholu, je mnoho a jedna z těch nejstarších začíná právě ve městě Fudži Jošida. Kromě hned několika významných buddhistických chrámů i šintoistických svatyní, které jsou se samotným výstupem na horu odjakživa pevně spjaty, zde sídlí i mnoho průvodcovských firem, které vám s organizací vašeho výstupu rády pomohou.

Zajímavým místem je svatyně Fudži Sengen zasvěcená duchu hory. Byla postavená již v roce 788 a s přestavbou v 17. století zůstala zachována dodnes. V areálu svatyně je také malé muzeum s artefakty ukazujícími život a řemesla v této oblasti z minulých století. Arakura Sengen je jedna z nejnavštěvovanějších svatyní v oblasti.

V jejím areálu se nachází známá pětipodlažní pagoda Chureito, kterou můžete spatřit na mnoha fotografiích v kompozici spolu se sakurovými stromy a úžasným výhledem na horu Fudži. Tmavě červeně malovaná věž totiž v kontrastu se zasněženým vrcholem hory a kvetoucími stromy vypadá prostě úžasně. Chureito je ale především monumentem míru a nezaměnitelným symbolem města. Dnes je ale spíše oblíbenou turistickou a fotografickou atrakcí.

Zábavní park s výhledem na Fudži

Fudži-Q HighlandFudži-Q Highland

Fudži-Q Highland je jedním z předních zábavních parků Japonska a je známý pro vzrušující horské dráhy a atrakce, které drží hned několik světových rekordů. Park je Mekka zábavy pro turisty i místní z celé prefektury s výběrem atrakcí pro dospělé i mládež. Může se chlubit například jednou z nejrychlejších drah na světě, a to ještě s výhledem na všudypřítomnou horu Fudži.

Fudži-Q Highland ale nabízí mnoho dalších atrakcí, z nichž mnoho je inspirováno oblíbenými anime sériemi. Kromě množství sezonních atrakcí, jako například ledového kluziště, zde najdete také restaurace, obchody se suvenýry nebo stánky s jídlem i pitím.

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Hedvábím protkané město

Město je proslavené hedvábímMěsto je proslavené hedvábím

Fudži Jošida je také odjakživa centrem pro výrobu a zpracování hedvábí. Spolu s ostatními městy a vesnicemi v okolí stojí i dnes v popředí japonského textilního průmyslu.

Pochází odsud také mnoho jedinečných tkalcovských technik pro výrobu překrásných hedvábných látek, které jsou známé nejen po celém Japonsku, ale i ve světě. Ve městě můžete narazit hned na několik malých i větších tkalcovských dílen i obchodů s tradičními šaty, ale i novými módními kusy ušitými právě z místního hedvábí.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko

Japonsko… Víc než zážitek!

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Japonska

Zájezdy do Japonska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/fudzi-josida/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024