Národní muzeum americké historie: jedinečná výprava do dějin USA

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 11. 1. 2018 • Přečteno 4773x

Muzeum se snaží nabídnout poznání všem věkovým kategoriím, pro nejmenší děti je zde prostor, ve kterém se seznámí s historií zábavnou formou.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do WashingtonuZobrazit zájezdy

Kdo by chtěl více odhalit z dějin Spojených států amerických, neměl by vynechat v žádném případě Národní muzeum americké historie, které se nachází v hlavním městě USA, Washingtonu D.C. Muzeum naleznete na hlavní tepně National Mall. Dobrou zprávou je, že vstup je zcela zdarma. Hodiny a hodiny tak můžete objevovat vystavené artefakty, speciální expozice, historická témata a střípky z historie.

Stavba muzea, které ukrývá na milióny cenných artefaktů

Budova se dočkala několika rekonstrukcíBudova se dočkala několika rekonstrukcí

Tak jako ostatní muzea, která se nacházejí v hlavním městě, i toto muzeum je pod správou Smithsonianského institutu, který se zabývá vědou, výzkumem a má na starost muzejní sbírky. V lednu roku 1964 bylo muzeum slavnostně otevřeno a neslo název Muzeum historie a technologie. Budovu postavila firma McKim Mead & White, firma, která již postavila například Pennsylvania Station v New Yorku anebo Brooklynské muzeum, které se rovněž nachází v New Yorku.

O 16 let později bylo oficiálně rozhodnuto, že muzeum získá nový název, který by více definoval jeho sbírky. Muzeum bylo přejmenováno na Národní muzeum americké historie. Budova se dočkala několika rekonstrukcí. V dnešní době navštíví muzeum na 4 milióny návštěvníků ročně.

Nejzajímavější témata a vystavené předměty

Na co se můžete těšit?Na co se můžete těšit?

Muzeum se snaží nabídnout poznání všem věkovým kategoriím, pro nejmenší děti je zde prostor, ve kterém se seznámí s historií zábavnou formou. V muzeu můžete obdivovat částečně zrekonstruovaný dům, který stál zhruba 200 let na ulici Elm Street ve státě Massachusetts. Jedná se o největší předmět muzea, dům je přístupný včetně interiéru a mapuje život asi 5 rodin, které v domě bydlely.

Při prohlídce se seznámíte s historií peněz, podíváte se do zákulisí 1. světové války, dozvíte se více o vývoji elektřiny, jaké léky se užívaly během války, jaká hudba ovlivnila obyvatele anebo zjistíte, jakou historii má stravování a jídlo na americkém kontinentě. Je zde také vystavena parní lokomotiva, která byla vyrobena v roce 1831 a sloužila svému účelu po dlouhých 35 let, kdy převážela vagóny plné osob či nákladu mezi New Yorkem a Filadelfií.

Jedná se tak o nejstarší lokomotivu, která je stále schopna provozu. Nejcennějším exponátem muzea je skoro 200 let stará americká vlajka, která se objevila v bitvě u Baltimoru. Nebylo by to správné muzeum americké historie, kdyby se nezabývalo americkými prezidenty a jejich manželkami. Rychlá prohlídka muzea vám zabere minimálně 3 hodiny, muzeum má skutečně co nabídnout a návštěva za to stojí!

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

USA (Washington)

Americká ikona Washington

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Washingtonu

Zájezdy do Washingtonu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/narodni-muzeum-americke-historie/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024