Národní muzeum letectví a kosmonautiky: unikátní exponáty a výprava do dějin dobývání vesmíru

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 10. 1. 2018 • Přečteno 7416x

Muzeum letectví a kosmonautiky bylo postaveno roku 1976 a od té doby poskytuje návštěvníkům velkolepý pohled do dějin létání a kosmonautiky.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do WashingtonuZobrazit zájezdy

V hlavním městě Spojených států amerických se nachází celá řada velkolepých muzeí, která jsou navíc zdarma. Jedno z nich patří mezi ty nejoblíbenější, jedná se o Národní muzeum letectví a kosmonautiky, které vystavuje ty nejzajímavější exponáty. Zažijte jedinečný den návštěvou muzea, které vás rozhodně nezklame.

Za muzeem stojí jeden velký institut

Za muzeem stojí Smithsonianský institutZa muzeem stojí Smithsonianský institut

O všechna muzea, historické artefakty a veškeré muzejní sbírky se stará jeden institut, který byl založen Jamesem Smithsonem, jenž pocházel z Velké Británie. Původně se mělo jednat o vzdělávací institut, který by zkoumal muzejní sbírky. Dnes institut zaštiťuje muzea ve Washingtonu D.C. a stará se o ně. Institut byl podle zakladatele pojmenován Smithsonianským institutem, který přináší návštěvníkům hluboké poznatky o historii lidstva.

Největší atrakce hlavního města

Muzeum letectví a kosmonautiky bylo postaveno roku 1976 a od té doby poskytuje návštěvníkům velkolepý pohled do dějin létání a kosmonautiky. Zažijete na vlastní kůži vesmírné dobrodružství, dozvíte se více informací o vystavených exponátech, podíváte se na technické zázraky lidstva i na stroje, které jsou milníky v dějinách.

Pochopíte, jak lidstvo dokázalo pokročit v letectví a průzkumu vesmíru a jak stále vyvíjejí nové technologie, které by přinesly hlubší poznání. Celou budovu navrhl architekt ze St. Louis jménem Gyo Obata, který je spoluzakladatelem firmy HOK. Už na začátku bylo jasné, že budova musí alespoň trochu ladit s okolím a s Kapitolem.

Kvůli extrémně rozměrným exponátům navrhl architekt budovu, která vypadá jako jednoduché kostky, jež jsou propojeny prostornými halami. Sbírka v hlavním městě USA se tak řadí údajně mezi největší na světě. Kvůli velkému množství exponátů vznikla ještě jedna pobočka muzea, která se jmenuje Steven F. Udvar-Hazy Center.

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

Největší lákadla pro návštěvníky

Na co se můžete těšit?Na co se můžete těšit?

V muzeu Steven F. Udvar-Hazy Center se nachází raketoplán Discovery. Od druhé poloviny 70. let se soustředila NASA (Národní úřad pro letectví a kosmonautiku) na velkolepý projekt raketoplánů (Space Shuttle), které byly zamýšleny jako dopravní prostředek. Raketoplány měly tu výhodu, že byly používány několik let stále dokola.

Jeden z raketoplánů jménem Discovery se nachází právě v hlavním městě USA. Tento raketoplán vynesl na oběžnou dráhu také Hubbleův vesmírný dalekohled, který se zasloužil o prohloubení poznatků o astronomii. Model tohoto dalekohledu se nachází v hlavní budově muzea na National Mall.

Krásná je také expozice o Marsu včetně pořízených fotografií, o objevování vesmíru, první letadla, stíhačky, nadzvukové letadlo Concorde, historie navigace, kino Imax a mnoho dalšího. Chcete se dotknout měsíčního kamene? Hodiny v muzeu vám utečou jako voda. Jeho návštěva je zážitkem na celý život.

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

USA (Washington)

Americká ikona Washington

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Washingtonu

Zájezdy do Washingtonu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/narodni-muzeum-letectvi-a-kosmonautiky/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024