Oude Haven: nejstarší přístav v Rotterdamu se špetkou moderního designu

Markéta Tučná Markéta Tučná, Expert Radynacestu.cz Vydáno 27. 3. 2018 • Přečteno 5502x

Oude Haven, tedy Starý přístav, byl postaven již ve 14. století, což z něj dělá nejstarší přístav v Rotterdamu.

Vyberte si z našich 5 zájezdů do RotterdamuZobrazit zájezdy

Oude Haven stojí za návštěvu v jakoukoliv denní dobu. Přes den si zde můžete odpočinout na jedné z teras, popíjet kávu a kochat se pohledem na historickou loděnici. Naproti tomu večer, kdy se přístav mění v centrum plné diskoték a zábavy, se můžete přijít bavit do nejednoho z barů a těšit se z nočního života.

Nejstarší přístav v Rotterdamu

Nejstarší přístav RotterdamuNejstarší přístav Rotterdamu

Oude Haven, tedy Starý přístav, byl postaven již ve 14. století, což z něj dělá nejstarší přístav v Rotterdamu. V přístavišti je ukotveno mnoho historických lodí z Námořního muzea v Rotterdamu. Vidět zde můžete i malou historickou loděnici, ve které jsou obnovovány plachetnice do jejich původní krásy.

Právě pohled na starou flotilu dává přístavu jedinečnou atmosféru. Avšak to, co dělá přístav opravdu výjimečným, je směs starého a moderního designu, který je typický pro město Rotterdam. Nachází se zde moderní krychlové domy Cube hned naproti historickému Bílému domu – budově s bílou fasádou ozdobenou mozaikami a sochami.

Bílý dům – první nejvyšší mrakodrap Evropy

Vzadu se tyčí mrakodrap Bílý důmVzadu se tyčí mrakodrap Bílý dům

Bílý dům byl postaven roku 1898 a se svou výškou 43 metrů byl po dlouhou dobu první nejvyšší kancelářskou budovou v Evropě. Budova byla postavena v secesním stylu a inspirací pro projekt Bílého domu byly mrakodrapy secesního stylu na Manhattanu v New Yorku. V té době se jednalo o mimořádný přepych.

Návštěvníci mohli využít výtah na výhledovou plošinu v nejvyšším patře, což byla v té době novinka! Dnes se v přízemí Bílého domu nachází pěkná kavárna, kde se můžete občerstvit horkým šálkem kávy.

Čtení: Zájezdy do Holandska – srovnání a doporučení

Zažijte Oude Haven v noci

Posezení v přístavuPosezení v přístavu

Oude Haven není pouze turistická atrakce se starým přístavem a zvláštními budovami. Jedná se také o nejpopulárnější zábavní oblast v Rotterdamu s nočním životem, která je vyhledávaná místními obyvateli a především studenty. Nachází se zde mnoho restaurací, barů a překrásných teras, na kterých si můžete vychutnávat pohled na starou flotilu lodí v přístavu. Večer pak historický přístav ožívá pro všechny, kdo se chtějí příjemně těšit z nočního života.

Markéta Tučná

Markéta TučnáExpert Radynacestu.cz

Cestování znamená nekonečnou svobodu, dobrodružství a nezapomenutelné zážitky, které zůstanou ve vzpomínkách celý život.

Holandsko / Nizozemsko (Rotterdam)

Rotterdam na vlastní kůži

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Rotterdamu

Zájezdy do Rotterdamu

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 1. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/oude-haven/Doporučujeme z Holandska

Nejnovější z HolandskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024