Bike and Bite Tour: způsob, jak poznat rotterdamskou kuchyni ze sedla kola

Kateřina Moravcová Kateřina Moravcová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 4. 11. 2020 • Přečteno 2563x

Ukousněte si zážitek z Rotterdamu! Tak by se dala nazývat zábava, kterou tady turisté provozují. A na kole!

Vyberte si z našich 17 zájezdů do HolandskaZobrazit zájezdy

Přinášíme doporučení pro všechny milovníky dobrého jídla a neotřelých zážitků. Jak za pár hodin poznat Rotterdam tak, jak jej znají jen místní? Budete potřebovat sportovní boty, přiměřenou kondici a chuť k jídlu. 

Cykloturistika na vzestupu

Cykloturistika je velice oblíbenáCykloturistika je velice oblíbená

Někdo rád písčité pláže, jiný volí zasněžené vrcholy. Ačkoli se turistické trendy moc nemění a málokdy se dostane mezi stálice nějaký nový trend, v současnosti roste obliba cyklovýletů. Úplně idylická je například vyjížďka kolem rakouských jezer nebo třeba trasy na jižní Moravě, přímo lákající k návštěvě některého ze sklípků.

A co je ještě lepší než spojit pohodový sport s lahodným občerstvením? Přece svačinka rovnou na kole. Spojení gastronomických zážitků a cyklovýletů možná není žádnou novinkou, ale v Rotterdamu dovedli tuto zábavu k dokonalosti.

Zde vás totiž místní průvodce vezme na místa, která byste sami nenašli. Na základě vašich preferencí a priorit zvolí náročnost trasy a přizpůsobí výlet všem zúčastněným. Tak hurá do sedla!

Městem na kole, vlakem nebo lodí

Lodní taxiLodní taxi

Ačkoli je rotterdamská dopravní infrastruktura bohatá a zahrnuje tradiční prostředky jako metro, vlaky a autobusy, skvěle zde funguje také vodní taxi. Vzhledem k rovinatému terénu na území většiny Holandska je zde velmi rozšířeným a oblíbeným dopravním prostředkem kolo.

Především jeho praktičnost a v případě zácpy nebo rušné dopravy i rychlost z něj dělají volbu č. 1 pro stále více cestujících. Vybrat si můžete z nepřeberného množství půjčoven, dokonce už i některé hotely nabízí zapůjčení kol pro své hosty. Pokud se necítíte ve formě, půjčte si elektrokolo a máte to zcela bez námahy. 

Čtení: Zájezdy do Holandska – srovnání a doporučení

Bike and Bite filozofie

Zastavit se můžete v rychlých občerstveníchZastavit se můžete v rychlých občerstveních

S originálním nápadem přišlo několik místních, kteří dali dohromady platformu Bike and Bite. V doslovném překladu to znamená kolo a sousto. V reálu si na webu vyberete průvodce, jenž je vám nejsympatičtější, a ten vás vezme na výlet na kole a ukáže vám, které podniky rozhodně stojí za návštěvu.

Volit můžete i podle délky a náročnosti trasy, dle zastávek nebo i podle času. K dispozici jsou zastávky pouze na rychlé občerstvení, jiné preferují celou večeři nebo vícero zastávek.

Co ale všechny projížďky spojuje, je nadšení průvodců, kteří vám zaručeně ukáží místa, o nichž se v žádných průvodcích nedočtete, a taky lákavé gastronomické zážitky.

Cena vyjížděk se liší podle toho, jaký typ zvolíte. Pokud cestujete v páru, pravděpodobně budete ve skupině s dalšími turisty. Je-li vás více, klidně se může stát, že budete mít průvodce sami pro sebe. No nejste z toho nápadu nadšení? Protože my teda ano.

Kateřina Moravcová

Kateřina MoravcováExpert Radynacestu.cz

Nuda nemá šanci, vždyť je co objevovat a zažít. Jo a taky ochutnat!

Holandsko / Nizozemsko

Holandsko vás dostane

Vyberte si jeden z našich 17 zájezdů do Holandska

Zájezdy do Holandska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 28. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/rotterdam-bike-and-bite-tour/Doporučujeme z Holandska

Nejnovější z HolandskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024