Akvárium Kaiyukan: objevte jedno z nejkrásnějších akvárií v Japonsku

Barbora Žižková Barbora Žižková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 11. 2018 • Přečteno 4201x

Akvárium v Osaka Kaiyukan se nachází v přístavní oblasti Tempozan Harbor Osaka.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do ÓsakyZobrazit zájezdy

Krásy podmořského světa můžete obdivovat v jednom z nejkrásnějších akvárií v Japonsku. Navštivte akvárium Kaiyukan v přímořské Ósace, které bylo založeno na konceptu doktora Jamese Lovelocka!

Prohlídka akvária

Mořský život si užijete v 15 nádržíchMořský život si užijete v 15 nádržích

Akvárium v Osaka Kaiyukan se nachází v přístavní oblasti Tempozan Harbor Osaka a je jedním z nejpůsobivějších akvárií v Japonsku. Představuje různé formy života, které obývají Tichý oceán dobře organizovaným a impozantním způsobem.

Mořský život je zobrazen v 15 nádržích, z nichž každá reprezentuje určitou oblast Tichého oceánu. Centrální nádrž, která představuje Pacific Ocean, je devět metrů hluboká a je domovem žraloka obrovského, hlavního lákadla akvária.

Návštěvníci začnou prohlídku akvária v 8. patře a pomalu spirálovitou chodbou sestupují do centrální nádrže. Některé nádrže se táhnou nahoru po několika podlažích, což umožňuje pozorování zvířat z různých hloubek a perspektiv. Do akvária byl přidán nový výstavní prostor v březnu 2013.

Projděte si akvárium v noci a nechte odplout své starosti

Užijte si noční prohlídkuUžijte si noční prohlídku

Akvárium nabízí permanentní výstavu skládající se z interaktivních expozic, kde pocítíte skutečnou teplotu, uslyšíte autentické zvuky a pachy různých mořských oblastí a pomůže vám lépe pochopit život pod vodou nebo nad ní.

Velice romantická je i noční návštěva akvária, která láká návštěvníky na uvolněnou atmosféru relaxace u moře v noci s příjemným ozvučením a světly, které mají simulovat měsíční záři. To vše vám určitě zajistí intenzivní a mystický zážitek. Vždy od pěti hodin akvárium odkrývá nový pohled podmořského světa.

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Krmení mořského světa

Nakrmte mořské živočichy a rybyNakrmte mořské živočichy a ryby

Kromě samotných nádrží nabízí akvárium návštěvníkům také doprovodné služby. Podrobné vysvětlení týkající se úžasné biologie mořských živočichů zajišťuje speciální průvodce nebo zaměstnanec.

Zajišťují také krmení uvnitř výstavní nádrže, takže hosté mohou objevit zázraky mořského života. Návštěvníci si mohou vychutnat nejen prohlídku krmení jako show, ale také se dozvědět něco nového o tajemství mořského života těmito místními doprovodnými službami.

Vědec Dr. James Lovelock

Akvárium bylo založeno na základě hypotézyAkvárium bylo založeno na základě hypotézy

Hlavním tématem založení akvária Osaka Kaiyukan bylo založení hypotézy Gaia navrhované Dr. Jamesem Lovelockem. Gaia je hypotéza ekologické teorie, že Země s mnoha aktivními sopkami a všemi jejími živými bytostmi úzce navzájem spolupracuje a funguje jako jednotný organismus.

Kromě toho, vzhledem k tomu, že v oblasti Tichého oceánu existuje značný geografický přesah mezi sopečným pásem Tichého oceánu s častými sopečnými výbuchy a oblastí charakteristickou bohatou biodiverzitou, Kaiyukan ztělesňuje pojmy „Prsten ohně“ a „Prsten života“ do všech exponátů.

Britský vědec James Lovelock vyvinul hypotézu během své účasti jako výzkumný spolupracovník v projektu průzkumu vesmíru, obzvláště projektu zaměřeného na detekci života na Marsu.

Bezprostředně po zveřejnění svého návrhu zaujala Gaia hypotéza celosvětovou pozornost. Sloužil jako člen britské Národní akademie věd a prezident britské námořní biologické asociace.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko (Ósaka)

Vzrušující město budoucnosti

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Ósaky

Zájezdy do Ósaky

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/akvarium-kaiyukan/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024