Pasáž Šinsaibaši: ráj shopaholiků v Ósace

Barbora Žižková Barbora Žižková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 3. 7. 2018 • Přečteno 814x

Šinsaibaši je jedna z nejstarších a nejoblíbenějších nákupních ulic ve městě.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do ÓsakyZobraz zájezdy

Jestli se v Ósace, druhém největším městě Japonska, dá něco dělat stejně dobře, jako užít si dobré jídlo, jsou to právě nákupy. Množství a velikost moderních obchodních domů i tradičních nákupních pasáží je enormní a najdete zde vše od módních výstřelků až po tradiční japonskou keramiku.

Největší na světě

Nejrozsáhlejšími nákupními čtvrtěmi jsou současně obě hlavní centra města a dopravní uzly kolem nich. Umeda v severní části, také známá jako Kita, kde se nachází největší nádraží JR Ósaka Station a stanice metra Umeda.

Velká část této čtvrti, včetně nádraží a stanic metra, je spojena podzemními nákupními pasážemi s několika velkými obchodními domy v okolí a dohromady tak s tisíci obchody a restauracemi tvoří jeden z největších nákupních komplexů na světě.

Namba, čtvrť v okolí stejnojmenné stanice metra, také známá jako Minami, je jižním protějškem severního centra. Stejně jako v okolí Umedy zde narazíte na mnoho nákupních pasáží a obchodních domů, ale také na pověstné jídelní ulice plné těch nejlepších restaurací i prvotřídních pouličních stánků s místními delikatesami.

Víme, co děláme. A přes 65 000 spokojených klientů na 3000 zájezdech od roku 2010 je toho důkazem.

Nakupování jako kdysi

Nakupování si užijete na velkých ulicíchNakupování si užijete na velkých ulicích

Kromě množství moderních nákupních středisek se v centru Ósaky nachází i mnoho klasických nákupních pasáží, přičemž historie některých z nich sahá až do poválečného Japonska. Rozsáhlé ulice s prosklenými střechami jsou i dnes stále plné života, i když ne vždy tak, jak tomu bylo dříve.

Často trochu zaprášené střechy a omšelé obchody spolu s malovanými roletami výloh ale poskytují nezaměnitelnou atmosféru. V těch známých pasážích najdete mnoho moderních obchodů i anglicky hovořící personál, v těch menších zase maličké karaoke bary a drobné obchůdky, které často viděly turisty pouze procházet kolem.

Mezi čtvrtěmi Umeda a Namba se nachází nákupní pasáž Šinsaibaši, jedna z nejstarších a nejoblíbenějších nákupních ulic ve městě. V její délce přes 600 metrů zde najdete množství obchodů, obchodních řetězců, módních butiků a restaurací všeho druhu, ze kterých si vybere každý návštěvník.

Jakmile dojdete ulicí až do čtvrti Dótombori, změní se její název ze Šinsaibaši na Ebisubaši, nicméně atmosféra a množství příležitostí pro nákupy zůstávají stejné.

Jednou ze specializovaných nápukních oblastí je Nipponbaši Den Den Town zasvěcená elektronice a hernímu průmyslu, často porovnávaná s tokijskou čtvrtí Akihabara. Pokud hledáte nějaký ze starších modelů herních konzolí nebo vám chybí do sbírky některé díly z klasických herních sérií, právě Nipponbaši je místo, kam byste se měli podívat.

Další úzce specializovanou nákupní ulicí je pasáž Doguja-sudži poblíž stanice metra Namba. Tato pasáž je častým cílem všech profesionálních i amatérských kuchařů, ale i těch, kteří chtějí koupit jakékoliv vybavení do kuchyně od posledních technologických vychytávek až po krásné tradiční keramické šálky nebo dřevěné lakované nádobí či uniformy pro kuchaře a personál.

Výběr je obrovský a ceny často až neuvěřitelně nízké. Pokud zrovna nestojíte o japonský čajový servis, jistě zde najdete i mnoho jiných vhodných dárků pro rodinu a přátele.

Něco pro low cost

Pro návštěvníky hledající spíše levné obchody je tu také ulice Tendžinbaši-sudži! Nachází se v severovýchodní části města a dovede vás až ke svatyni Tenmangu. Pravděpodobně nejdelší nákupní pasáž v celém Japonsku pyšnící se úctyhodnou délkou 2,6 kilometru nabízí obrovské množství všemožných obchodů různých velikostí a disponujících všemožným sortimentem.

Město nákupů

Ósaka je ráj pro milovníky nakupováníÓsaka je ráj pro milovníky nakupování

V Ósace a jejím okolí je opravdu mnoho možností pro nakupování. Mezi další patří také obchodní dům Tempozan Marketplace v Ósackém zálivu nebo Expocity hned vedle areálu Světové výstavy z roku 1970. Poblíž letiště Kansai Airport se nachází dokonce celé nákupní město.

Rinku Town je cílem mnohých návštěvníků Ósaky i pasažérů z blízkého letiště. Hlavními destinacemi je zde Rinku Premium Outlet Mall, Seacle shopping mall nebo Aeon shopping mall. Všechno jsou to obrovské a moderní obchodní domy s tisícovkami obchodů, kde můžete strávit celé dny plné vašich oblíbených značek a dobrého jídla i spoustou dalších atrakcí, jako jsou kina a zábavní parky.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko (Ósaka)

Vzrušující město budoucnosti

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Ósaky

Zobrazit aktuální zájezdy do Ósaky

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pasaz-sinsaibasi/

Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZÁŽITKOVNÍK
pro rodiče a děti

Zážitky pro malé dobrodruhy, cestovatelské rébusy a spousta chytré zábavy!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!