Pasáž Šinsaibaši: ráj shopaholiků v Ósace

Barbora Žižková Barbora Žižková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 3. 7. 2018 • Přečteno 2610x

Šinsaibaši je jedna z nejstarších a nejoblíbenějších nákupních ulic ve městě.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do ÓsakyZobrazit zájezdy

Jestli se v Ósace, druhém největším městě Japonska, dá něco dělat stejně dobře, jako užít si dobré jídlo, jsou to právě nákupy. Množství a velikost moderních obchodních domů i tradičních nákupních pasáží je enormní a najdete zde vše od módních výstřelků až po tradiční japonskou keramiku.

Největší na světě

Nejrozsáhlejšími nákupními čtvrtěmi jsou současně obě hlavní centra města a dopravní uzly kolem nich. Umeda v severní části, také známá jako Kita, kde se nachází největší nádraží JR Ósaka Station a stanice metra Umeda.

Velká část této čtvrti, včetně nádraží a stanic metra, je spojena podzemními nákupními pasážemi s několika velkými obchodními domy v okolí a dohromady tak s tisíci obchody a restauracemi tvoří jeden z největších nákupních komplexů na světě.

Namba, čtvrť v okolí stejnojmenné stanice metra, také známá jako Minami, je jižním protějškem severního centra. Stejně jako v okolí Umedy zde narazíte na mnoho nákupních pasáží a obchodních domů, ale také na pověstné jídelní ulice plné těch nejlepších restaurací i prvotřídních pouličních stánků s místními delikatesami.

Nakupování jako kdysi

Nakupování si užijete na velkých ulicíchNakupování si užijete na velkých ulicích

Kromě množství moderních nákupních středisek se v centru Ósaky nachází i mnoho klasických nákupních pasáží, přičemž historie některých z nich sahá až do poválečného Japonska. Rozsáhlé ulice s prosklenými střechami jsou i dnes stále plné života, i když ne vždy tak, jak tomu bylo dříve.

Často trochu zaprášené střechy a omšelé obchody spolu s malovanými roletami výloh ale poskytují nezaměnitelnou atmosféru. V těch známých pasážích najdete mnoho moderních obchodů i anglicky hovořící personál, v těch menších zase maličké karaoke bary a drobné obchůdky, které často viděly turisty pouze procházet kolem.

Mezi čtvrtěmi Umeda a Namba se nachází nákupní pasáž Šinsaibaši, jedna z nejstarších a nejoblíbenějších nákupních ulic ve městě. V její délce přes 600 metrů zde najdete množství obchodů, obchodních řetězců, módních butiků a restaurací všeho druhu, ze kterých si vybere každý návštěvník.

Jakmile dojdete ulicí až do čtvrti Dótombori, změní se její název ze Šinsaibaši na Ebisubaši, nicméně atmosféra a množství příležitostí pro nákupy zůstávají stejné.

Jednou ze specializovaných nápukních oblastí je Nipponbaši Den Den Town zasvěcená elektronice a hernímu průmyslu, často porovnávaná s tokijskou čtvrtí Akihabara. Pokud hledáte nějaký ze starších modelů herních konzolí nebo vám chybí do sbírky některé díly z klasických herních sérií, právě Nipponbaši je místo, kam byste se měli podívat.

Další úzce specializovanou nákupní ulicí je pasáž Doguja-sudži poblíž stanice metra Namba. Tato pasáž je častým cílem všech profesionálních i amatérských kuchařů, ale i těch, kteří chtějí koupit jakékoliv vybavení do kuchyně od posledních technologických vychytávek až po krásné tradiční keramické šálky nebo dřevěné lakované nádobí či uniformy pro kuchaře a personál.

Výběr je obrovský a ceny často až neuvěřitelně nízké. Pokud zrovna nestojíte o japonský čajový servis, jistě zde najdete i mnoho jiných vhodných dárků pro rodinu a přátele.

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Něco pro low cost

Pro návštěvníky hledající spíše levné obchody je tu také ulice Tendžinbaši-sudži! Nachází se v severovýchodní části města a dovede vás až ke svatyni Tenmangu. Pravděpodobně nejdelší nákupní pasáž v celém Japonsku pyšnící se úctyhodnou délkou 2,6 kilometru nabízí obrovské množství všemožných obchodů různých velikostí a disponujících všemožným sortimentem.

Město nákupů

Ósaka je ráj pro milovníky nakupováníÓsaka je ráj pro milovníky nakupování

V Ósace a jejím okolí je opravdu mnoho možností pro nakupování. Mezi další patří také obchodní dům Tempozan Marketplace v Ósackém zálivu nebo Expocity hned vedle areálu Světové výstavy z roku 1970. Poblíž letiště Kansai Airport se nachází dokonce celé nákupní město.

Rinku Town je cílem mnohých návštěvníků Ósaky i pasažérů z blízkého letiště. Hlavními destinacemi je zde Rinku Premium Outlet Mall, Seacle shopping mall nebo Aeon shopping mall. Všechno jsou to obrovské a moderní obchodní domy s tisícovkami obchodů, kde můžete strávit celé dny plné vašich oblíbených značek a dobrého jídla i spoustou dalších atrakcí, jako jsou kina a zábavní parky.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko (Ósaka)

Vzrušující město budoucnosti

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Ósaky

Zájezdy do Ósaky

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pasaz-sinsaibasi/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024