Umeda Sky Building: dechberoucí výhled na celé město

Barbora Žižková Barbora Žižková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 3. 7. 2018 • Přečteno 3092x

Umeda Sky Building je 10-15 minut chůze od stanice Ósaka a Umeda, kde se střetávají linky jak metra, tak i vlaků.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do ÓsakyZobrazit zájezdy

Ósaka není malé město, proto výhled na něj z jedné z nejvyšších budov metropole Umeda Sky Building je dechberoucí. Tato budova nám nenabízí jen rozlehlé panorama na město, ale i další zajímavé atrakce.

Výhled na město zdarma

Výhled na ÓsakuVýhled na Ósaku

Umeda Sky Building je 10-15 minut chůze od stanice Ósaka a Umeda, kde se střetávají linky jak metra, tak i vlaků. Tato 173 metrů vysoká budova se skládá ze dvou věží, které jsou navzájem propojeny takzvanou Floating Garden Observatory ve 39. patře.

Observatoř nabízí nádherný výhled na město skrze okna a ze své venkovní terasy. V suterénu se nachází podlaha restaurace, která imituje město časného období Showa, zatímco kanceláře zabírají většinu ostatních podlaží.

Vstup do budovy je zdarma, jen v nejvyšším patře se platí vstupné do venkovních zahrad na střeše budovy. Určitě ale stojí zato se po patře projít a najít kruhová okna s výhledem na město, a to zcela zdarma.

Zahrada se vstupným

Vstup pro dospělé do zahrad stojí 1000 yenů. Za hezkého počasí nejen že uvidíte celé město, ale i vzdálený ostrov Awaji. Otevřeno 10:00 – 22:30.

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Vánoční market

Díky tomu, že budova je postavená na velké ploše, konají se tu také různé festivaly a oslavy. Velice oblíbeným je i vánoční trh v německém stylu. Ve stáncích vás obslouží praví Němci a vy si můžete koupit Glühwein v originálním hrnečku z Německa, a to nejen Japoncům přivodí pocit tradičních evropských Vánoc.

Jen je nutné počítat s tím, že podle počtu lidí, co navštíví market nebo jinou akci, bude trvat mnohem déle dostat se na vrchol Umeda Sky Building kvůli dlouhým frontám. Ale všechno v Japonsku je regulované a se vším vám pomůže personál.

Co všechno můžete v budově využít?

Vychutnejte si výhled na městoVychutnejte si výhled na město

V dolním patře můžete využít zdarma toalety, internet, počítače, nabíjení mobilních zařízení, automaty na pití a jídlo, převlékací kabiny i koupit na poslední chvíli dárkové balíčky pro své blízké. Dole v budově totiž sídlí autobusová společnost Willer Express, která dopravuje cestující po celém Japonsku.

Výstavba

Umeda Sky Building je osmnáctý nejvyšší mrakodrap ve městě Ósaka v Japonsku. Stavba byla dokončena v roce 1993. Projekt vytvořil již v roce 1988 japonský architekt Hiroshi Hara, ovšem v původním projektu navrhl stavbu čtyř věží. Z ekonomických důvodů byly nakonec postaveny jen dvě.

Hiroshi Hara je také autorem budovy Kjóto Station nebo Sapporo Dómu na Hokkajdu a mnoha dalších významných staveb. Za svou práci získal několik ocenění a řadí se tak mezi přední japonské architekty.

Nákupy pro každého

Užijte si procházku po horním patře budovyUžijte si procházku po horním patře budovy

Čtvrť Kita, také známá jako Umeda, je jedním ze dvou hlavních center města Ósaka. Kromě toho, že se jedná o nejvytíženější transportní uzel města a rozsáhlé centrum obchodu a kancelářských budov, Kita nabízí také obrovské množství obchodů, restaurací, kaváren a zábavních komplexů, včetně několika rozsáhlých podzemních obchodních domů.

Většina z těchto obchodních komplexů je spojena dohromady podzemními galeriemi, a díky tomu se jedná o jeden z nejrozsáhlejších nákupních komplexů na světě.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko (Ósaka)

Vzrušující město budoucnosti

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Ósaky

Zájezdy do Ósaky

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/umeda-sky-building/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024