Šinsekai: ochutnejte ikonické špízy ve dne i v noci

Barbora Žižková Barbora Žižková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 10. 1. 2019 • Přečteno 2590x

V překladu znamená šinsekai „nový svět“ a je to okres v Ósace.

Vyberte si z našich zájezdů do ÓsakyZobrazit zájezdy

Ósaka skrývá spoustu zajímavých nákupních míst, kde se dobře najíte. Japonci říkají, že Ósaka je jedno z nejnebezpečnějších měst a čtvrť Šinsekai je prý jedno z nejvíc nebezpečných míst v Ósace. To ale neplatí pro jídlo, protože lépe než v Šinsekai se najíte už jen málokde.

Ósacký Nový svět

Tsutenkaku TowerTsutenkaku Tower

V překladu znamená šinsekai „nový svět“ a je to okres v Ósace, který se začal rozvíjet na počátku 20. století a po válce byl mnoho let zanedbáván. Ve středu čtvrti stojí Tsutenkaku Tower, nostalgii evokující symbol Shinsekai.

Oblast byla vystavěna 1903 po úspěchu národní průmyslové expozice EXPO, která do okolí přitáhla přes pět milionů lidí během pouhých pěti měsíců. Krátce poté, co byla výstava skončena, se začalo pracovat na přestavbách Šinsekai.

Paříž byla vybrána jako model pro severní polovinu Šinsekai, zatímco jižní část byla postavena tak, aby napodobovala Coney Island v New Yorku. Věž Tsutenkaku byla postavena v roce 1912 po vzoru pařížské Eiffelovy věže.

I když byla během druhé světové války vyřazena z provozu, byla v roce 1956 opět zrekonstruována. Současná věž má výšku 103 metrů a hlavní hvězdárna je ve výšce 91 metrů. Na vrcholu věže byla otevřena nová open-air paluba v roce 2015.

Ikonické špízy ve dne v noci a mnoho dalšího

KušikatsuKušikatsu

Další známou atrakcí je kušikatsu, jedna z nejznámějších specialit v Ósace. Jedná se o pokrm složený z různých kousků jídla nabodnutých na špejli, které se poté osmaží. Nabídka zahrnuje kuřecí a hovězí maso, zeleninu, dýně a chřest, různé druhy ovoce a banánů a zmrzlinových dezertů.

V Šinsekai je mnoho kušikatsu restaurací, které jsou otevřené 24 hodin denně, jiné ožívají pouze, když se rozsvítí noční lampy a jejich světelná výzdoba láká zákazníky.

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Co je podle Japonců nebezpečné?

V Japonsku se nemusíte bátV Japonsku se nemusíte bát

Dnes má Šinsekai pověst jedné z nejchudších a nejnebezpečnějších čtvrtí Japonska, což v Japonsku není běžné. Velkým problémem je čtvrť jižně od železniční tratě JR, která je jednou z mála oblastí v Japonsku, kde dochází k otevřené prostituci bez velkého policejního zásahu.

Možná dalším důvodem, proč Japoncům přijde toto místo nebezpečné, je nejspíš i fakt, že tu narazíte na bezdomovce povalující se v ulicích a na love hotely.

Obecně je ovšem úroveň kriminality v Japonsku velmi malá a společenské standardy naopak vysoké, a tak je pravdou, že se tato situace nedá vůbec srovnávat s jinými metropolemi v Asii či Americe nebo také s Prahou. Proto se na naše poměry nemáte čeho bát.

Přesto začíná být místo turisty vyhledávané. Je plné barev, světel, maskotů, nostalgické atmosféry starého Japonska 20. století, a hlavně skvělého jídla. Pokud máte dost davů ve vyhlášené Nambě v centru Ósaky, určitě navštivte Šinsekai.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko (Ósaka)

Vzrušující město budoucnosti

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Ósaky

Zájezdy do Ósaky

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/sinsekai/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024