Baška Voda: rušné město pro aktivní rodiny

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 15666x

Baška Voda je rušné městečko na Makarské riviéře. Je ideální pro rodiny s dětmi, kterým nevadí množství dalších turistů a za aktivní dovolenou se rádi vydají až na jih Chorvatska.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do ChorvatskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

V trafikách můžete dokonce zakoupit český tisk?

Baška Voda je větší rušné letovisko nacházející se na Makarské riviéře. Baška má zhruba dva tisíce obyvatel a v letních měsících tento počet stoupne o turisty, takže je třeba počítat s velkým ruchem nejen na promenádě, ale i v okolních uličkách.

Ubytování

Ubytovat se je zde možné v apartmánech a také v hotelích, kterých Baška nabízí celkem hodně, a to ve všech kategoriích. Tyto hotely jsou většinou uzavřené komplexy, kam se cizí návštěvníci nedostanou, ale za to nabízejí větší komfort.

Koupání

Pláže jsou v tomto městě krásně čisté, vyplatí se jít kousek za město, směrem na Brelu, kde naleznete větší klid. Voda je na všech plážích nádherně čistá a v dopoledních hodinách zde dokonce jezdí „lodní prodavač ovoce“, který vám ze své loďky nabídne melouny, hrozno, nektarinky, a to tak neuvěřitelně dobré, že ho následující dny budete vyhlížet. Ceny jsou příjemné a za osvěžení na pláži to stojí.

Občerstvení

Město nabízí nepřeberné množství restauračních zařízení, ale musíme uznat, že ne všechny jsou tak kvalitní, jak se tváří. Mnohé z nich mají nastavěné zahrádky přímo na chodnících, kolem vás proudí stovky lidí a kolem lidí jezdí auta, takže žádné příjemné posezení. Navíc jsem i my měli nepříjemnou zkušenost, že číšníci netrpělivě čekají, až se uvolní místo a budou moci vydělávat na dalších turistech. Proto doporučujeme restauraci přímo na pláži, kterou naleznete směrem na Baško Polje.

Nabízejí tady pizzu, ryby i další skvělá jídla. Přes den funguje jako občerstvení na pláži a večer jako příjemná restaurace s výborným jídlem, a to za velmi dobré ceny. Když půjdete po promenádě, jejich ceduli rozhodně nepřehlédnete.

Pokud si chcete ovoce nebo i jiné potraviny zakoupit na pokoj, Baška vám nabízí větší samoobsluhu, která má skutečně vše potřebné. Ceny ovoce a zeleniny nás příjemně překvapily. 

Čtení: Zájezdy do Chorvatska - srovnání a doporučení

Sport

Pokud se rozhodnete pro výlet, je možnost si zapůjčit horská kola nebo mopedy. Na pobřeží nabízejí výlety na okolní ostrovy, nebo si můžete počkat na autobus a podívat se do centra Makarské riviéry, které nabízí množství nákupních možností. Pěšky se pak dostanete po promenádě až do Brely, která je vyhlášená svou nádhernou pláží.

Dovolená pro každého

Baška Voda je výborné místo pro všechny, kterým nevadí větší množství lidí. Každopádně je výborné pro rodiny s dětmi, které zde naleznou zázemí, ať již v upravených plážích nebo atrakcích, které jsou pro děti určené. Baška Voda je vhodná i pro náročnější klientelu. Můžete zde strávit dovolenou, při které vám nebude nic chybět.

Chorvatsko

Odhalte chorvatská tajemství

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Chorvatska

Zájezdy do Chorvatska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 31. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/baska-voda/Doporučujeme z Chorvatska

Nejnovější z ChorvatskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024