Pag: ostrov sýru, soli, slunce a klidu

Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 7540x

Ostrov Pag

Tip pro vás:

Jako dovolenou doporučujeme spíše rodinám s malými dětmi, kterým starost o své ratolesti v lidnatějších oblastech kazí dovolenou a mohou si tedy zde užít své minutky klidu a ticha.

Ostrov sýru, soli, slunce a ticha. Těmito atributy se dá jednoduše vystihnout ostrov s nejčistším mořem v Chorvatsku. Ostrov Pag leží na jižní části vnitřního pásu Kvarnerských ostrovů, jihovýchodně od ostrova Rábu. Je protáhlý, dlouhý 60 km. Od pevniny jej odděluje Velebitský průliv a od Rábu Pažský průliv.

Netradiční krajina

Ostrov je mimořádný svou vegetační lokalitou, ve které téměř nejsou stromy. Při jízdě autobusem na tenkých silničkách a napříč ostrovem, kde kopírujete jeho reliéf a pořád máte pocit, jako byste byli na jeho samotném vrcholu, se ocitáte v říši skalisek zpřetínaných dlouhými kamennými zdmi zděnými na sucho, ve kterém roste tenká tráva a nízké aromatické rostliny.

Pro milovníky klidu

Pag je pátým největším ostrovem na Jadranu a patří k ostrovům s nejmenší hustotou obyvatel. Ocení jej hlavně turisté, kteří mají rádi dovolenou plnou klidu, a kterým vadí hlukot turistů a přeplněné pláže. Pokud se ale přece jen rozhodnete obohatit svou kulturní vložku, můžete navštívit městečko Pag a kochat se pevnostmi a věžemi z dob minulých, anebo zavítat do malého městečka Novalja a okusit právě nám už známý pažský sýr.

Zajímavosti Pagu

Ostrov vyčnívá mezi ostatními letovisky nejlepším počasím, průzračnou vodou, chovem ovcí, sýrem, ale také výrobou soli, jelikož moře jí tady obsahuje velkou koncentraci.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ostrov-pag/Doporučujeme z Chorvatska

Nejnovější z ChorvatskaInspirujte se na našem Instagramu:

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2022