Korčula: černý ostrov se 180 kilometry oblázkových pláží

Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 8516x

Ostrov Korčula najdete v jižní Dalmácii.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do ChorvatskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Korčula je považována za jeden z nejkrásnějších jihodalmatských ostrovů?

Ostrov Korčula se nachází na vnějším pásu skupiny ostrovů v jižní Dalmácii. Jeho délka je 46,5 km a šířka 8 km. Plynule navazuje na jeho blízký poloostrov Pelješac a poskytuje až 180 km dlouhých oblázkových pláží s řadou zálivů.

Od ostrova Hvar je Korčula oddělena Korčulským průlivem a od poloostrova Pelješac známým Pelješackým průlivem. Mezi ostrovem Korčula a Lastovo je Lastovský průliv.

Pobřeží

Pobřeží ostrova je hodně členité. K jeho největším zálivům patří Vela Luka, která se nachází na jeho západním konci. Další zálivy již nejsou tak veliké, např. Tri luke, Brna, Meja aj. Dále se zde nachází skupiny ostrůvků, které se nachází na východě i na západě ostrova. K nejdůležitějším ostrůvkům patří Badija, Majsan, Planjak, Vrnik, Sutvara, Ošjak nebo Proizd.

Pojmenování

Tento ostrov byl hodně zalesněný, než roku 1986 vypukl velký lesní požár, který hodně stromů spálil. V dávných dobách byl právě kvůli hlubokým hvozdům pojmenován jako černý ostrov, Řekové jej zase nazývali Korkyra Melaina, Římané pak Korkyra Nigra.

Čtení: Zájezdy do Chorvatska - srovnání a doporučení

Oblíbená destinace

Nyní je to však hodně oblíbené turistické místo pro velkou škálu klientů, kteří zde přijíždí na aktivní dovolenou. Turisté mohou také vyhledávat menší městečka, která se věnují výhradně rybolovu, a tak je tu i krásná možnost pro klidnou dovolenou. Pokud toužíte po ojedinělém zážitku, můžete si vypůjčit horské kolo a samotný ostrov si můžete sami objet, cesta by měla celkem trvat tak 2–3 dny.

Chorvatsko

Odhalte chorvatská tajemství

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Chorvatska

Zájezdy do Chorvatska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 31. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ostrov-korcula/Doporučujeme z Chorvatska

Nejnovější z ChorvatskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024