Pula: vyhledávané letovisko staví na bohaté historii

Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 8145x

Pula je největším městem Istrijské župy.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do ChorvatskaZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Ulice v Pule jsou vydlážděny velkými kameny, které jsou v některých místech velice kluzké a občas není povrch zcela souvislý, proto doporučujeme pevné boty bez podpatků.

Pula je krásné historické město ležící v nejbezpečněji položené zátoce Istrijského poloostrova, které má spoustu významných dochovaných budov a památek. Představuje největší město v chorvatské části s pojmenováním Istrie. Je to výjimečné středisko kultury a hospodářství, které se v dnešní době stále více rozvíjí.

Pula je důležité přístavní město s 65 000 obyvateli, které je zároveň největším městem Istrijské župy. Rozvíjí se zde různé druhy průmyslu, například průmysl textilní, sklářský nebo průmysl pro výrobu lodí. Další důležitý bod tvoří doprava – lokalita disponuje letištěm, rozvětvenou železniční dopravou a velikým přístavem, kde kotví zaoceánské parníky, trajekty, nákladní lodě i osobní lodě. Je to vyhledávané turistické letovisko s dominantním cestovním ruchem zaměřeným na sportovní i kulturní aktivity.

Rekreační střediska

Na okrajích města jsou soustředěny další oblíbená rekreační zařízení nabízející bohaté služby nejrozmanitějším zákazníkům. Směrem na jih a jihozápad můžeme najít střediska Veruda, Verudela nebo Zlatne stijene. Naopak na severozápadě se rozprostírá Puntižela. Těchto středisek můžeme v bezprostřední blízkosti najít ještě mnohem více. Do centra města jsou spojena autobusovou dopravou. Většina středisek je plně zrekonstruována nebo postavena úplně nově.

Památky

Jak již bylo řečeno, Pula je skvostným městem se spoustou památek, které sahají až do doby římské říše. K těm nejvýznamnějším můžeme zahrnout obrovský kamenný amfiteátr zvaný Arena pro 23 000 diváků z 1. století. V minulosti byl zničen a nyní slouží jako prostor pro různé festivaly a koncerty. K dalším památkám dále patří Herkulova brána, zdobený Triumfální oblouk rodiny Sergiů, Římská mozaika, Augustův chrám nebo také Dianin Chrám.

Čtení: Zájezdy do Chorvatska - srovnání a doporučení

Centrum

Celé centrum města je poseto všelijakými obchůdky, restauracemi, kavárnami a pizzeriemi, kde jsou podávány tradiční chorvatské speciality.

Chorvatsko

Odhalte chorvatská tajemství

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Chorvatska

Zájezdy do Chorvatska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 1. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pula/Doporučujeme z Chorvatska

Nejnovější z ChorvatskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024