Plitvická jezera: Dokonalá harmonie vodopádů, stromů a skal

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6711x

Plitvická jezera jsou jedním ze zázraků přírody v Chorvatsku.

Víte, že…

Plitvická jezera jsou tvořena soustavou 16 jezer, které se celkově rozprostírají na ploše o celkové rozloze 19,5 hektar?

Při návštěvě Chorvatska bychom určitě neměli opomenout prohlídku Plitvických jezer, které se staly přírodním symbolem země. Přenádherný národní park vás vždy příjemně překvapí a přinese nové zážitky z krás, kterých jste si třeba při první návštěvě ani nevšimli.

Jakmile projdete vstupní branou otevře se před vámi neuvěřitelné přírodní bohatství ve formě mohutných stromů, bujné zelené vegetace, pestrobarevné květeny a všudypřítomných vodních ploch.

Horní a dolní jezera

Dle informačních brožur a mapky národního parku je zřejmé, že jsou jezera rozdělena do horní a dolní skupiny. Horní skupina je tvořena dvanácti jezery, dolní skupinu tvoří čtyři jezera.

Impozantnost krajiny je dána především kaskádovitým uspořádáním vodních ploch, jezera jsou nad sebou stupňovitě řazena, a to v celkové délce sedmi kilometrů. Mezi sebou jsou propojena 90 vodopády, které utváří nenapodobitelnou krajinou scenérii.

Žádná masovka. Na zájezd bereme průměrně 15 cestovatelů. Přátelská atmosféra je rozhodně tou nejlepší.

Zveme vás na prohlídku

Rozloha parku je úctyhodných 190 km², proto prohlídku celého parku nelze absolvovat za jediný den. Turisté si mohou zvolit jednu ze šesti prohlídkových tras, které jsou rozděleny dle časové i fyzické náročnosti.

Malebné cestičky vedou místy po dřevěných můstcích a lávkách, které jsou umístěny nad vodními plochami. V průzračně křišťálových vodách můžeme nezřídka spatřit pestrobarevné sladkovodní ryby a nádherně kvetoucí lekníny.

Naše cesta začala od nejvýše položeného Prošćanského jezera, ke kterému nás vyvezl malý autobus. Odtud jsme pokračovali vyznačenou turistickou stezkou až k nejníže položenému jezeru Novakoviča Brod. Cestou dolů jsme upínali zrak na padající vodopády a plnými doušky vychutnávali bohatost a krásu nenapodobitelné přírodní scenérie... Zkuste to také!URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/plitvicka-jezera/

Doporučujeme

Nejnovější z ChorvatskaCestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK