Plitvická jezera: dokonalá harmonie vodopádů, stromů a skal

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 15571x

Plitvická jezera jsou jedním ze zázraků přírody v Chorvatsku.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do ChorvatskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Plitvická jezera jsou tvořena soustavou 16 jezer, které se celkově rozprostírají na ploše o celkové rozloze 19,5 hektar?

Při návštěvě Chorvatska bychom určitě neměli opomenout prohlídku Plitvických jezer, které se staly přírodním symbolem země. Přenádherný národní park vás vždy příjemně překvapí a přinese nové zážitky z krás, kterých jste si třeba při první návštěvě ani nevšimli.

Jakmile projdete vstupní branou otevře se před vámi neuvěřitelné přírodní bohatství ve formě mohutných stromů, bujné zelené vegetace, pestrobarevné květeny a všudypřítomných vodních ploch.

Horní a dolní jezera

Dle informačních brožur a mapky národního parku je zřejmé, že jsou jezera rozdělena do horní a dolní skupiny. Horní skupina je tvořena dvanácti jezery, dolní skupinu tvoří čtyři jezera.

Impozantnost krajiny je dána především kaskádovitým uspořádáním vodních ploch, jezera jsou nad sebou stupňovitě řazena, a to v celkové délce sedmi kilometrů. Mezi sebou jsou propojena 90 vodopády, které utváří nenapodobitelnou krajinou scenérii.

Zveme vás na prohlídku

Rozloha parku je úctyhodných 190 km², proto prohlídku celého parku nelze absolvovat za jediný den. Turisté si mohou zvolit jednu ze šesti prohlídkových tras, které jsou rozděleny dle časové i fyzické náročnosti.

Malebné cestičky vedou místy po dřevěných můstcích a lávkách, které jsou umístěny nad vodními plochami. V průzračně křišťálových vodách můžeme nezřídka spatřit pestrobarevné sladkovodní ryby a nádherně kvetoucí lekníny.

Naše cesta začala od nejvýše položeného Prošćanského jezera, ke kterému nás vyvezl malý autobus. Odtud jsme pokračovali vyznačenou turistickou stezkou až k nejníže položenému jezeru Novakoviča Brod. Cestou dolů jsme upínali zrak na padající vodopády a plnými doušky vychutnávali bohatost a krásu nenapodobitelné přírodní scenérie... Zkuste to také!

Chorvatsko

Odhalte chorvatská tajemství

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Chorvatska

Zájezdy do Chorvatska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 31. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/plitvicka-jezera/Doporučujeme z Chorvatska

Nejnovější z ChorvatskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024