Rovinj: jedna z top turistických destinací Chorvatska

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 11645x

Rovinj je přímořské letovisko v Chorvatsku.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do ChorvatskaZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

V centru města a v pobřežní oblasti jsou soustředěny především velmi luxusní hotely. Velmi kvalitní je například hotel Montauro, který nabízí špičkové služby.

Kouzelné přímořské letovisko Rovinj patří z turistického hlediska k nejvyhledávanějším istrijským oblastem. Po osobních zkušenostech pobytu na několika místech jadranského pobřeží si troufáme říci, že právě letovisko Rovinj patří k top turistickým destinacím.

Jako ostatní přímořská letoviska, i letovisko Rovinj má svou světlou a stinnou stránku. K přednostem patří nádherné pláže, luxusní hotely, specializované restaurace a celkově plně rozvinutá turistická infrastruktura. Stinnou stránkou jsou však finanční poměry, do oblasti jezdí za rekreací především movitější klientela, která preferuje kvalitní služby a vysoký komfort.

Pláže a moře

Na celém pobřeží převládají oblázkové pláže, většina z nich je uměle vytvořena nebo prostorově rozšířena. V některých místech se můžeme setkat s písčitým plážovým povrchem, ale takovýchto úseků je opravdu velmi málo.

Do moře se vchází po uměle vybudovaných betonových plošinách, které byly vytvořeny kvůli velmi špatně schůdnému přírodnímu vstupu. V každém případě doporučujeme obuv do vody, mořské dno je poseto ostrými kameny, možným nebezpečím jsou i všudypřítomní mořští ježci.

Pokud si vypůjčíte automobil, můžete navštívit některou z osamocených plážiček, které se rozprostírají podél celého pobřeží. Návštěva takovéto pláže je opravdovým zážitkem, před sebou pozorujete klidné moře, kolem dokola jsou mohutné skály doplněné piniovými porosty. Absolutní ticho narušuje velmi příjemný zpěv místního ptactva, kteří si prozpěvují v korunách borovic.

Sport

Celé letovisko má velmi dobré podmínky k provozování nejrůznějších vodních sportů, od vodního lyžování až po projížďku na skútru. Zkušenější sportovci mohou provozovat windsurfing nebo využít nabídky služeb jachtařské školy. Ceny za vypůjčení sportovního vybavení a přístrojů jsou, oproti ostatním jadranským letoviskům, poměrně vysoké.

Chorvatsko

Odhalte chorvatská tajemství

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Chorvatska

Zájezdy do Chorvatska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 1. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/rovinj/Doporučujeme z Chorvatska

Nejnovější z ChorvatskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024