Biograd na Moru: bílé město na moři ctí své jméno

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 8217x

Biograd na Moru je příjemné místo pro letní dovolenou.

Víte, že…

Biograd nese své pojmenování dle toho, jak vypadá, v překladu se jedná o Bílé město? Většina domů a kamenných dlažeb na ulicích má bílou barvu, což působí velice zajímavě a originálně.

Biograd na Moru je větší město a přístav s 5500 obyvateli, které leží v Severní Dalmácii asi 28 km jihovýchodně od Zadaru. Pokud hledáte nějakou dovolenou, která má být živá, atraktivní a plná zážitků, tak pouvažujte právě o Biogradu.

Pláž

Pláž je opravdu velice dlouhá, oblázková s pozvolným vstupem do moře. Nachází se zde také vysoký a velký tobogán pro děti. Pobyt je určen samozřejmě i pro rodiny s dětmi. Pláže jsou na velice dobré úrovni, byly několikrát oceněny modrou vlajkou, která značí čistotu, skvělou vybavenost a bezpečnost.

Město

Ve městě kotví plno lodí od malých až po ty velké přímo v centru města. Kolem pobřeží jsou hlavně obchody se suvenýry a restaurace nebo kavárny a taverny s nepřeberným množstvím specialit, které zahrnují také mušle nebo ryby. Doporučujeme vám vyzkoušet pizzu v jedné z místních pizzerií.

Zábava

Za dne můžete využít tradičních atrakcí jako jsou trampolíny, vodní koblihy, banány, šlapadla, skútry nebo zmíněný tobogán.

Ve večerních hodinách je na ulicích velice rušno, ožívají stánkaři, lidé i celé město. Můžete zajít do klubu, navštívit diskotéku nebo si zatančit na různých veřejných programech s hudbou pro dospělé i děti.

Ubytování

Ubytování v centru města je na dobré úrovni, můžete si vybrat ze široké škály velkých hotelů jak na pláži, tak také ve vnitrozemí. Dále je možno se ubytovat v apartmánech nebo v soukromí. Kempy se nachází na pobřeží mezi Biogradem a městem Soline, zajisté si vyberete ten, který bude pro vás nejvhodnější.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/biograd-na-moru/Doporučujeme z Chorvatska

Nejnovější z ChorvatskaInspirujte se na našem Instagramu:

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2022