Biograd na Moru: bílé město na moři ctí své jméno

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 9677x

Biograd na Moru je příjemné místo pro letní dovolenou.

Vyberte si z našich 5 zájezdů do ChorvatskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Biograd nese své pojmenování dle toho, jak vypadá, v překladu se jedná o Bílé město? Většina domů a kamenných dlažeb na ulicích má bílou barvu, což působí velice zajímavě a originálně.

Biograd na Moru je větší město a přístav s 5500 obyvateli, které leží v Severní Dalmácii asi 28 km jihovýchodně od Zadaru. Pokud hledáte nějakou dovolenou, která má být živá, atraktivní a plná zážitků, tak pouvažujte právě o Biogradu.

Pláž

Pláž je opravdu velice dlouhá, oblázková s pozvolným vstupem do moře. Nachází se zde také vysoký a velký tobogán pro děti. Pobyt je určen samozřejmě i pro rodiny s dětmi. Pláže jsou na velice dobré úrovni, byly několikrát oceněny modrou vlajkou, která značí čistotu, skvělou vybavenost a bezpečnost.

Město

Ve městě kotví plno lodí od malých až po ty velké přímo v centru města. Kolem pobřeží jsou hlavně obchody se suvenýry a restaurace nebo kavárny a taverny s nepřeberným množstvím specialit, které zahrnují také mušle nebo ryby. Doporučujeme vám vyzkoušet pizzu v jedné z místních pizzerií.

Čtení: Zájezdy do Chorvatska - srovnání a doporučení

Zábava

Za dne můžete využít tradičních atrakcí jako jsou trampolíny, vodní koblihy, banány, šlapadla, skútry nebo zmíněný tobogán.

Ve večerních hodinách je na ulicích velice rušno, ožívají stánkaři, lidé i celé město. Můžete zajít do klubu, navštívit diskotéku nebo si zatančit na různých veřejných programech s hudbou pro dospělé i děti.

Ubytování

Ubytování v centru města je na dobré úrovni, můžete si vybrat ze široké škály velkých hotelů jak na pláži, tak také ve vnitrozemí. Dále je možno se ubytovat v apartmánech nebo v soukromí. Kempy se nachází na pobřeží mezi Biogradem a městem Soline, zajisté si vyberete ten, který bude pro vás nejvhodnější.

Chorvatsko

Odhalte chorvatská tajemství

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Chorvatska

Zájezdy do Chorvatska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 25. května



URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/biograd-na-moru/



Doporučujeme z Chorvatska

Nejnovější z Chorvatska



Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024