Národní park Krka: místo, kde si fauna s florou podává ruce

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 10618x

Krka je národním parkem v Chorvatsku.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do ChorvatskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Národní park Krka je jeden z nejmladších národních parků v Chorvatsku, kterých je dohromady sedm?

Národní park Krka se nachází asi 20 km od města Šibenik. Jedná se o unikátní oblast, která oplývá bohatou florou i faunou a krásnými vodopády.

Do národního parku se dostanete buď autem, autobusem nebo lodí. Jestliže si zakoupíte výlet lodí, máte jedinečnou možnost okusit na lodi čerstvě opečenou makrelu nebo vepřové maso se salátem a vekou. V ceně máte také víno nebo pomerančovou vodu. Na některých lodích dostanete také okusit místních alkoholických nápojů včetně tradičního nápoje travarica nebo budete poslouchat chorvatskou hudbu z reproduktorů nebo živě z úst chorvatských zpěváků.

Vstup

Po přistání na pevnině se před odchodem z lodi rozdají vstupenky a sdělí se všem účastníkům výletu čas návratu, který budete muset dodržet, ale nebojte se, celý park jistě stihnete obejít i se zastávkou na svačinu.

Základní informace o parku

Součástí rozsáhlého komplexu, kdy máte možnost udělat si pěknou procházku kolem řeky Krky, je Roški slap s vegetací kaňonu nebo Skradinski buk, kde máte nevídanou možnost pozorovat rozmanité rostlinné druhy krápníkových přehrad. V řece žije celkem 18 různých druhů ryb, v rybníčcích a kameništích žijí různé druhy ptáků, plazů a obojživelníků.

Skoro celým areálem budete procházet po dřevěných lávkách bez zábradlí, které jsou přímo zasazeny do krásné a čisté přírody, takže nenarušují její osobitý ráz.

Čtení: Zájezdy do Chorvatska - srovnání a doporučení

Výběr sezóny

Jestliže tento národní park navštívíte v sezóně, tak počítejte s faktem, že tady bude doslova hlava na hlavě a nebudete mít možnost se v nějaké části vůbec zastavit a rozhlédnout se po okolí, neboť budete taženi davem. Naopak mimo sezónu nekvete tolik rozmanitých květin. V místech, kde máte náležitý výhled na řeku a vodopády, můžete vytvořit originální snímky.

Až vám po dlouhé procházce vyhládne, tak ve spodní části řeky na vás čeká bohatý výběr z různých jídel. Naleznete zde také suvenýry a místo k odpočinku.

Chorvatsko

Odhalte chorvatská tajemství

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Chorvatska

Zájezdy do Chorvatska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 31. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/krka/Doporučujeme z Chorvatska

Nejnovější z ChorvatskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024