Split: historické město s největším počtem slunečných dnů v roce

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 9887x

Split je druhým největším městem Chorvatska.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do ChorvatskaZobrazit zájezdy

Druhým největším chorvatským městem je hospodářsky významné město Split, které se nachází na chorvatském pobřeží Dalmácie. Město Split si za svůj destinační cíl volí především turisté, kteří chtějí pobyt v Chorvatsku řešit kombinací relaxace u vody a prohlídkou historicky významných budov.

Koupání

Dle statistik disponuje Split největším počtem slunečních dnů v roce, a to v celé Evropě. Ve městě se nachází šest koupališť, ale pouze hlavní koupaliště Bačvice, které se rozprostírá v těsné blízkosti městského centra, opravdu stojí za návštěvu. Bazény disponují poměrně čistou vodou, areál je velmi udržovaný a najdete tady hned několik stánků s občerstvením.

Pokud však dáváte přednost koupání ve volné přírodě, můžete zavítat na pobřeží nedalekého poloostrova Marjan. Pobřeží se rozprostírá v těsné blízkosti Oceánografického ústavu, v severovýchodní pobřežní části. Díky teplému středomořskému podnebí je moře příjemně teplé. Místní pláž je členitá, střídají se úseky pokryté bělavými oblázky a hrubým pískem vyplněným drobným kamením.

Sport

Sportovní potřeby si můžete vypůjčit v místních půjčovnách, jejichž široká nabídka uspokojí potřeby i toho nejnáročnějšího sportovce. Z vodních sportů lze provozovat plachtění, projížďku na vodních lyžích či v motorovém člunu, windsurfing nebo si pronajmout šlapadla.

Památky

K nejvýznamnějším místním památkám patří Diokleciánův palác, který je od roku 1979 zapsán v listině kulturního dědictví UNESCO. Během prohlídky paláce můžete navštívit i Diokleciánovo mauzoleum, ve kterém se nacházejí velmi cenná umělecká díla.

Z nepřeberného množství muzeí navštivte jedno z nejstarších chorvatských muzeí – Archeologické. Expozice je zaměřena na archeologické předměty pocházející z prehistorické doby, doby řecké kolonizace, křesťanského a středověkého období.

Z vystavovaných exemplářů nás nejvíce zaujala bohatá sbírka šperků vyrobených z nejrůznějších materiálů, kostí, kamenů a kovů. Otevírací doba muzea je od úterý do pátku od 9–14 hod, v sobotu a neděli v době od 9–13 hodin.

Čtení: Zájezdy do Chorvatska - srovnání a doporučení

Kultura

Pokud zavítáte do Splitu v období druhé poloviny července až do konce první poloviny srpna, budete svědky významné kulturní letní akce „Splitské léto“. Festival zahrnuje širokou nabídku kulturních programů, z nichž nejvýznamnějšími jsou koncerty, divadelní představení a operní představení.

Chorvatsko

Odhalte chorvatská tajemství

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Chorvatska

Zájezdy do Chorvatska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 31. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/split/Doporučujeme z Chorvatska

Nejnovější z ChorvatskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024