Makarska: pláže k prasknutí a hudba až do rána

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 14445x

Makarska je asi nejrušnějším dovolenkovým městem Chorvatska.

Vyberte si z našich 5 zájezdů do ChorvatskaZobrazit zájezdy

Město Makarska stojí určitě za návštěvu všem, kteří milují nákupy, diskotéky, adrenalinové atrakce a trochu luxusu. Ne nadarmo je tohle turistické centrum Chorvatska městem shoppaholiků a milovníků nočního života. Nijak se to ale nebije s tím, že tady může trávit příjemnou dovolenou i mladá rodina nebo jejich prarodiče.

Nákupy

Na Makarské jsou velké trhy, na kterých můžete zakoupit vše. Od korálků, oblečení, bot a značkových věcí až po dřevěné figurky, obrazy, šperky, mušle a různé tretky. Opravdu stojí za to, si to tam projít. Je tam vše vcelku levné a určitě narazíte na obchod, ve kterém si něco vyberete.

Přímo na trzích je nespočet restaurací a barů. Také tam jsou různé atrakce. Jako například umělý býk, na kterého nasednete a můžete si vyzkoušet, jak dlouho se udržíte nebo různé trampolíny a lanová mini-centra. Také tam jsou umělci, kteří vás nakreslí za malé ceny (v přepočtu na naše to dělalo 400 Kč).

Parkování

Pokud pojedete autem, všude podél cest jsou parkoviště, takže není problém zaparkovat. Většinou jsou placené. Když si nebudete vědět rady s automatem, tak vám určitě někdo z místních poradí. Většina tam rozumí alespoň trochu česky, tudíž se domluvíte bez problémů.

Čtení: Zájezdy do Chorvatska - srovnání a doporučení

Vyjížďky

Na makarské hlavní ulici je také spousta restaurací a zmrzlinových stánků. Podél cesty jsou palmy. Je tam i malý přístav, odkud vyplouvá spousta výletních lodí. Určitě stojí za to se nějakou projet. Ceny nejsou ale zrovna nejnižší, proto pro čtyřčlennou rodinu tohle nebude levná záležitost.

K vidění je ještě malé náměstíčko, na kterém je příjemná atmosféra a krásný výhled na okolní hory. Cesty jsou zde ale nepřehledné, proto se vám může stát, že vjedete do jednosměrky. Pokud necháte auto na místě, které není označené jako parkoviště, určitě vám ho odtáhnou. Na tohle pozor.

Koupání

Ve městě Makarska je rozlehlá pláž, která je ale během hlavní sezony často přelidněná. 

Chorvatsko

Odhalte chorvatská tajemství

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Chorvatska

Zájezdy do Chorvatska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 25. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/makarska/Doporučujeme z Chorvatska

Nejnovější z ChorvatskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024