Kornati: národní park na placatých ostrůvcích a ostrých útesech

Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 9500x

Kornati je národní park, který se rozkládá na souostroví Kornatských ostrovů.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do ChorvatskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Toto souostroví má zcela ploché ostrovy nebo ostrovy, jež kolmě vystupují z moře, čímž můžeme mít možnost vidět nevídané útesy.

Kornati neboli Kornatské ostrovy představují skupinu malých ostrovů a útesů. Nachází se v jižní části ostrovů v severní Dalmácii, přesněji ve vnějším pásu, který se táhne od ostrovu Dugi otok a Žirje. Tyto ostrovy na celkové ploše 223 km čtverečních byly vyhlášeny jako národní park roku 1980. Název byl vybrán podle největšího ostrova z nich, který se jmenuje Kornatu.

Doprava

Tento národní park jistě stojí za návštěvu, můžete si ve většině měst zakoupit lístek na výletní loď, která pravidelně uspořádává tento druh výletu. V mnoha případech je výlet spojen také s obědem v ceně, kdy přímo na lodi dostanete buď čerstvě upečené maso, nebo voňavou rybu. K pití máte na výběr z ochucené pomerančové vody nebo červeného vína.

Jelikož je loď v sezóně plně obsazena, musíte dbát zvýšené opatrnosti, aby o vás náhodou někdo nezavadil nebo aby vám něco z lodi nespadlo do moře.

Vstup do parku

Jakmile dorazíte na místo, musíte si vystát řadu pro odevzdání lístku, který dostanete po přistání na pevnině při výstupu z lodi, a hned můžete volně procházet všemi částmi parku.

Čtení: Zájezdy do Chorvatska - srovnání a doporučení

Doporučení

Pokud si vezmete s sebou plavky, můžete se vykoupat ve sladkém jezeře, které je zajímavým úkazem. Voda je zde opravdu teplá, jelikož voda nikam neodtéká. Je zde krásná příroda přímo určená pro focení. Ještě lepší fotky však můžete mít, když se vyšplháte až na samotný vrchol ostrova. Krásné přírodní scenérie s útesy jsou zde na denním pořádku.

Po namáhavé cestě se na ostrově můžete také občerstvit, je tu mnoho restaurací, bufetů nebo posezení, počítejte však s vyššími cenami.

Chorvatsko

Odhalte chorvatská tajemství

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Chorvatska

Zájezdy do Chorvatska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 31. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kornati/Doporučujeme z Chorvatska

Nejnovější z ChorvatskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024