Trogir: opomíjený poklad Makarské riviéry

Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 8082x

Trogir je turistické středisko, které bývá malinko opomíjeno

Vyberte si z našich 3 zájezdů do ChorvatskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Celá Makarská riviéra je už tak zvyklá na Čechy, že problém s domluvou je téměř minimální? Stačí se trochu snažit a jde to i česky.

Makarská riviéra je oblíbeným cílem českých turistů. Nejen za zmínění stojí trochu opomíjené místní středisko Trogir. V krásném místě položené pláže nepotřebují velkou propagaci, lákají již samy o sobě. Městečko lze rozdělit až na tři takové části.

Tři městské části

První z nich je historické centrum, kde je největší koncentrace turistů zejména v noci. Také zde najdete místní firmy a přístav. Nespočet lodí láká k projížďce po moři, což zde není vůbec žádný problém.

Druhou částí Trogiru je promenáda (Trogir-Medena) plná penzionků, obchůdků, restaurací a nechybí zde ani kemp pro vyznavače stanovaní či cestující karavany.

Třetí část městečka je schována za lesem a je zde kostelík, pár penzionů a kemp s chatkami.

Z části zpoza lesů vyjíždí každou hodinu loď zastavující jak na promenádě, tak následně pokračuje do historického centra. Večerní výlet lodí je sice krátký (max. 30 minut), ale skýtá romantický zážitek s krásnými výhledy na osvětlenou promenádu, protější ostrov a plující či kotvící lodě.

V historickém centru si nezapomeňte prohlédnout bílou věž v přístavu, kostelík na pobřeží a také zaujme zvedací most přes „část moře“ k „průmyslové“ části města.

Koupání, sport i odpočinek

Téměř všechna střediska nabízí řadu atrakcí, tak není divu, že i zde se můžete projet na vodních skútrech, na banánu či v kruzích, zahrát si minigolf, ping-pong, zaskákat na trampolínách či podniknout různé výlety nabízené po celé šířce i délce pláže. Ve středisku nejezdí příliš aut, a proto je určitě vhodné pro rodinu s dětmi. Pláže jsou zde z malých kamínků a občas nějaká ta skála. Moře krásné, čisté a vlny jen když projíždějí lodě, jinak velice klidné.

Omrzí-li Vás Trogir, tak je možnost navštívit některé z blízkých středisek – Baška voda, Makarská apod. nejlépe autem.

Chorvatsko

Odhalte chorvatská tajemství

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Chorvatska

Zájezdy do Chorvatska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 31. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/trogir/Doporučujeme z Chorvatska

Nejnovější z ChorvatskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024