Šibenik: místo, kde slunce nechodí spát

Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 8936x

Šibenik je město s přístavem, kam ročně vyráží spousta Čechů za koupáním, historickými památkami, ale i celkem jistým počasím. Slunce si totiž tuhle oblast zřejmě oblíbilo.

Vyberte si z našich 5 zájezdů do ChorvatskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Město Šibenik je zajímavé také proto, že má vysoký počet dnů se slunečním svitem?

Šibenik je město s přístavem, které má přes 40 000 obyvatel, nachází se v Severní Dalmácii v blízkosti místa, kde ústí řeka Krka do moře. Jeho poloha je chráněná.

Šibenik je jedno z významných středisek pro cestovní ruch, které se může pyšnit několika významnými historickými památkami.

Pláž

Ve městě Šibenik můžeme najít krásné městské koupaliště, které nese název Jadrija. Pláže jsou oblázkové, ale najdou se i tolik oblíbené písčité. Pláže jsou obehnány hustým borovým lesíkem, kde člověk najde odpočinek a v parných dnech také stín.

Asi 6 km daleko od města se vyskytuje velký hotelový komplex jménem Solaris. Je to výjimečné rekreační středisko, které nabízí všelijaké služby a skvělé ubytování pro všechny. Jeho výhodou je krásná, dlouhá, oblázková pláž, které se říká Bílá pláž. Byla oceněna Modrou vlajkou, což znamená prvotřídní čistotu, bezpečnost a poskytované služby pro zákazníky. Sestup do moře je poměrně pozvolný, takže je to místo i pro rodiny s dětmi.

Můžete si samozřejmě také pronajmout vodní skútry, projet se na koblihách nebo banánu či si půjčit šlapadlo. Dále se zde vyučuje jachting nebo potápění.

Zajímavosti

Největším skvostem je pro toto město šibenická katedrála sv. Jakuba, která se v roce 2000 zapsala do listiny organizace UNESCO. Dalším zajímavým místem je pevnost sv. Anny, která se nachází v centru města.

Udělejte si také výlet do národního parku Krka, kde můžete zhlédnout úžasné Skradinské vodopády.

Čtení: Zájezdy do Chorvatska - srovnání a doporučení

Zábava

Šibenik je město, kde to žije. Máte možnost zajít do všemožných klubů nebo diskoték, ochutnat místní speciality v tavernách nebo restauracích. V sezóně se zde konají i festivaly a koncerty lidové hudby.

Ubytování

Vybrat si můžete především z různých apartmánů nebo hotelů, přičemž největší ubytovací možnosti jsou v Solarisu, který zahrnuje i dva velké kempy.

Chorvatsko

Odhalte chorvatská tajemství

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Chorvatska

Zájezdy do Chorvatska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 25. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/sibenik/Doporučujeme z Chorvatska

Nejnovější z ChorvatskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024