Krk: největší z chorvatských ostrovů

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 10252x

Ostrov Krk je největší ostrov patřící Chorvatsku.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do ChorvatskaZobrazit zájezdy

Největším chorvatským ostrovem je ostrov Krk, jenž se rozprostírá na ploše o celkové rozloze 410 km² v Kvarnerském zálivu. Stejnojmenné hlavní město ostrova nabízí turistům četnost historických památek, sportovní a kulturní střediska, nespočet malebných kavárniček, restaurací či menších hospůdek. A právě pro svoji rozmanitost se ostrov Krk stává pro turisty velmi vyhledávaným přímořským střediskem.

Pláže

Na ostrově se nachází několik zlatavě písčitých pláží, některé z nich jsou přeplněné turisty, jiné jsou naopak prázdné a klidné.

Nejnavštěvovanější veřejnou pláží je pláž Dražila, která se nachází necelý jeden kilometr od hlavního městského centra. Povrch pláže vyplňují velmi drobné oblázky, vstup do moře je pozvolna klesající, tudíž je toto místo vhodné pro rodiny s malými dětmi.

Na pláži jsou turistům k dispozici sprchy s pouze studeně tekoucí vodou, převlékací kabinky a několik stánků s občerstvením. Náročnějším turistům jsou k dispozici za poplatek lehátka se slunečníkem, ostatním doporučuji silnější podložku, jelikož při relaxaci na kamenném povrchu je ručník nedostačující.

Sport

Milovníci vodních sportů zde naleznou ideální podmínky zejména pro provozování vodního lyžování, jachtingu, windsurfingu nebo jízdě na banánu.

Křišťálově průzračné moře nabízí skvělé možnosti pro potápění či pouze šnorchlování v blízkosti břehu. Středně pokročilí potápěči jistě ocení možnost výletu do nádherné potápěčské lokality, která se nachází v blízkosti ostrova Plavnik, místní vody jsou bohaté na nádherné korálové útesy, podél kterých proplouvají nejrozličnější pestrobarevné rybky.

Čtení: Zájezdy do Chorvatska - srovnání a doporučení

Ubytování

Ubytování na ostrově Krk je cenově i kvalitativně velmi rozmanité, vřele doporučujeme ubytování v soukromých bytových jednotkách, které nabízejí velmi kvalitní služby za rozumné ceny.

Přírodní nadšenci se mohou ubytovat v nedalekém kvalitním kempu Glavotok nebo v některém z místních standardně vybavených kempových osad.

Chorvatsko

Odhalte chorvatská tajemství

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Chorvatska

Zájezdy do Chorvatska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 1. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ostrov-krk/Doporučujeme z Chorvatska

Nejnovější z ChorvatskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024