Keltské muzeum v Halleinu: jedno z největších v Evropě

Martin Adámek Martin Adámek, Expert Radynacestu.cz Vydáno 19. 9. 2018 • Přečteno 2902x

Muzeum se snaží ukázat co nejvíc z historie keltského národa, zejména ve vztahu k regionu Salcburska.

Vyberte si z našich 11 zájezdů do RakouskaZobrazit zájezdy

Jedno z největších keltských muzeí můžete najít v rakouském městečku Hallein. Vzhledem k tomu, že o keltské kultuře máme málo informací, je dosud trochu zahalena tajemstvím. Jediné zdroje, které jsou, nacházejí archeologové ve vykopávkách.

Jedno z největších muzeí v Evropě

Jedná se o jedno z největších keltských muzeí v Evropě. Snaží se ukázat co nejvíc z historie tohoto národa, zejména ve vztahu k regionu Salcburska.

Pochopitelně je tedy velká část expozice věnována těžbě soli, ale naleznete zde i znázornění keltských pohřebišť a sídlišť. Mezi nejvzácnější exponáty patří např. cca 2 500 let stará zobákovitá konvice.

Kromě keltských předmětů se zde nacházejí i tři komnaty knížecích arcibiskupů, kteří se zásadním způsobem podíleli na obnovení těžby soli ve středověku.

Na co se můžete těšit?

Prakticky všechno, co se týká Keltů, je pouze z vykopávek. Výjimkou jsou modely sídlišť a pohřebišť. Je možné zde tedy obdivovat různé sošky a malby.

Dále jsou zde vystaveny hudební nástroje, mince a medaile či hračky. Ještě před založením Salzburského muzea, jehož součástí je toto muzeum, existovaly exponáty ukazující souvislost s folklórem. Keltské oblečení, masky, šperky a amulety byly už dříve k vidění v muzeu v Hellbrunnu.

Čtení: Zájezdy do Rakouska – srovnání a doporučení

Praktické informace (2018)

Městečko Hallein najdete poměrně snadno. Nachází se nedaleko od Salzburgu a je dobře značené. Hlavní budova muzea stojí na náměstí Pflegerplatz.

Hallein není velké město a je dobře značené, proto by neměl být problém muzeum najít a přímo před ním zaparkovat. Otevřeno je denně od 9 do 17 hodin s výjimkou některých speciálních dnů, jako jsou např. Vánoce nebo Nový rok.

Martin Adámek

Martin AdámekExpert Radynacestu.cz

Baví mě hlavně poznávat nová místa a oblasti, kde se pořád něco děje.

Rakousko

Nákupy? Wellness? Vídeň...

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Rakouska

Zájezdy do Rakouska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 14. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/keltske-muzeum-v-halleinu/Doporučujeme z Rakouska

Nejnovější z RakouskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024