Italská města: poklady známé i neznámé

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 33318x

Ve 20 italských regionech je možno napočítat přes 8 000 měst, městeček a vesnic.

Vyberte si z našich 32 zájezdů do ItálieZobrazit zájezdy

Každé z italských měst, městeček a vesnic je osobité a snad ve všech návštěvník objeví něco, co ho okouzlí či překvapí, byť je to třeba „jen“ zajímavé zákoutí, atmosféra místního náměstí, poklid siesty či ruch večerních promenád.

Jména těch největších italských pokladnic historie a umění jsou světoznámá. Architektura někdejšího Říma ovlivňovala umělecké slohy snad všude v Evropě, i u nás. Ve městě se dodnes v obdivuhodném sepětí snoubí památky antické, barokní i ty novodobé a zdejší atmosféru je jednoduše nutno zažít na vlastní kůži.

Italská města zvučných jmen 

Florencie se pyšní svým přízviskem „kolébka renesance“. Je jedinečnou přehlídkou architektonických památek a její okolí je příjemnou oázou klidu v srdci proslulého a vínem provoněného Toskánska.

Romantické Benátky, město na vodě, ve světě nemá obdoby. Kde jinde se z domovních dveří vchází rovnou do lodi, abyste si dojeli třeba jen na nákup? Nechte se unést šarmem zdejších kanálů, gondoly čekají.

Jste sice duší romantici, ale toužíte přeci jenom po klidnějším městě? Pak se vydejte do Verony, města milenců a milovníků opery – na tu zhlédnutou ve zdejším amfiteátru se nedá zapomenout.

K návštěvě v severní Itálii láká i moderní Milán. Vyznavači módy a odpoledního posedávání u aperitivu si v této pulzující metropoli bezpochyby přijdou na své.

Městem jižní Itálie číslo jedna je osobitá Neapol plná fascinujících protikladů. Nad některými místními zvyky zůstává občas rozum stát.  Nic to ovšem nemění na faktu, že lepší pizzu než v Neapoli nikde jinde na světě prostě neochutnáte.

Města italských ostrovů 

Itálie, to není jen Apeninský poloostrov, pověstná „italská bota“. Je to také řada větších či menších ostrovů, omývaných průzračně čistým mořem. I ty se pyšní bezpočtem zajímavých měst. Za všechny jmenujme alespoň Palermo na Sicílii, Alghero na Sardinii či Capri na stejnojmenném ostrově v Neapolském zálivu.

Čtení: Zájezdy do Itálie – srovnání a doporučení

Stranou hlavních turistických tras

V Itálii se vyplatí „odskočit si“ i stranou měst zvučných jmen. Dost možná totiž právě v těch nejzapadlejších a málo známých místech objevíte poklady. Své kouzlo mají jak historická městečka, roztroušená v italských horách, tak ta takřka pohádková, vystavěná na svazích klesajících přímo do moře, ať už v jižní Itálii, například na Amalfitánském pobřeží, nebo naopak na severu nedaleko Janova, v oblasti Cinque Terre. Tzv. trulli, domečky, které mají v oblasti „podpatku italské boty“ v regionu Puglie, se také jen tak nevidí.

A pak jsou tu stovky dalších měst a městeček ve všech dvaceti italských regionech. Stačí se jen nechat unést!

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Chci na cestách potkávat lidi, nasávat jejich pocity, nálady, zkušenosti… Prožít a předat vám.

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 4. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/italska-mesta/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024