Zajímavá místa Itálie: Rozmanité regiony vytahují své trumfy

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 14224x

V Itálii se snoubí dávná historie, krásná příroda, vřelí lidé a výborné jídlo.

Vyberte si z našich 45 zájezdů do ItálieZobraz zájezdy

Itálie, to je dvacet regionů plných přírodního a kulturního bohatství, ale také dobrého jídla a příjemných lidí. Jednotlivé oblasti jsou tak rozmanité, že si tu opravdu snad každý přijde na své. Sestavit žebříček těch nejzajímavějších italských míst je takřka nemožné – už proto, že každý z nás má jiný vkus a jiné preference. Přesto pro vás máme pár tipů, jakýsi odrazový můstek pro poznávání Itálie.

Patříte-li k těm, kteří se rádi procházejí historickými městy, poznávají jejich památky a nasávají místní atmosféru, pak se v Itálii budete cítit ve svém živlu. Kromě metropole Říma k návštěvě lákají stovky dalších měst a obcí. Každé je osobité, výběr je pestrý a kulturní zážitek zaručen.

Italská příroda

Italská příroda nádherně voní snad ve všech ročních obdobích. Scenérie, které dokázala vytvořit příroda na území Itálie, nadchnou nejenom milovníky horské turistiky a sportování v přírodě. Hory, které se tu na mnoha místech svažují přímo k moři a četným jezerům, jako například k Lago di Garda, jsou jednoduše kouzelné.

Moře v Itálii hraje všemi barvami a na většině míst je průzračně čisté. Dvojnásob to platí o vodách omývajících italské ostrovy, jako je například největší italský ostrov Sicílie, „ostrov pastýřů“ Sardinie či menší ostrovy v Neapolském zálivu Ischia a Capri.

Ovšem moře si můžete užít i při návštěvě Říma – nejbližší pláž v Lido di Ostia se od Věčného města nachází méně než hodinu cesty. A nebyla by to Itálie, abyste koupání v moři nemohli spojit s poznáváním a navštěvováním památek – v Ostii se například můžete přesunout do dob antiky a navštívit zachovalé ruiny jednoho z nejdůležitějších přístavních měst starých Římanů.

Chtěli byste zažít trochu adrenalinu? V Itálii nemusíte chodit daleko, stačí si uvědomit, že na území pověstné „italské boty“ se nacházejí dosud činné sopky. Bez Vesuvu si snad panorama vzrušující Neapole ani nelze představit, Etna zase dominuje Sicílii a fascinuje svými občasnými erupcemi, které lze pozorovat.

Žádná masovka. Na zájezd bereme průměrně 15 cestovatelů. Přátelská atmosféra je rozhodně tou nejlepší.

Poznávání prochází žaludkem 

A protože Itálii je nutno – po vzoru místních lidí – poznávat pěkně v klidu a takřka všemi smysly, rozhodně při svých toulkách v této zemi nezapomeňte ochutnávat to nejlepší z italské gastronomie. Ta se v každé oblasti mírně liší, vždy je ovšem založena na kvalitních čerstvých potravinách. Zvlášť v četných italských vinařských oblastech by byl hřích neochutnat skleničku místního lahodného vína.

A že váháte, koho se na ty nejtajnější tipy, ať už gastronomické či jiné, v dané oblasti zeptat? Nejspolehlivější je navštívit bar. Italové si svůj život bez baru jednoduše neumějí představit. Do baru se chodí na výbornou kávu, ale také na snídani, přečíst si noviny a v neposlední řadě prohodit pár slov s ostatními. Vždy se najde někdo, kdo s vámi své tajemství bude ochotně sdílet.

A pak jsme tu my. Vydejte se s námi na některý z našich zájezdů do Itálie a poznejte tuto úžasnou zemi plnou fascinujících kontrastů naplno. Arrivederci v Itálii!

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Řím pro rodiče a děti
10. – 13. 10. 2019
To nejlepší z Říma 55+
1. – 4. 11. 2019

To nejlepší z Říma 55+

15 990 Kč
z Ostravy

Vyberte si z mých 7 zájezdů

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 45 zájezdů do Itálie

Zobrazit aktuální zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zajimava-mista-italie/

Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItáliePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!