Zajímavá místa Itálie: rozmanité regiony vytahují své trumfy

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 25240x

V Itálii se snoubí dávná historie, krásná příroda, vřelí lidé a výborné jídlo.

Vyberte si z našich 30 zájezdů do ItálieZobrazit zájezdy

Itálie, to je dvacet regionů plných přírodního a kulturního bohatství, ale také dobrého jídla a příjemných lidí. Jednotlivé oblasti jsou tak rozmanité, že si tu opravdu snad každý přijde na své. Sestavit žebříček těch nejzajímavějších italských míst je takřka nemožné – už proto, že každý z nás má jiný vkus a jiné preference. Přesto pro vás máme pár tipů, jakýsi odrazový můstek pro poznávání Itálie.

Patříte-li k těm, kteří se rádi procházejí historickými městy, poznávají jejich památky a nasávají místní atmosféru, pak se v Itálii budete cítit ve svém živlu. Kromě metropole Říma k návštěvě lákají stovky dalších měst a obcí. Každé je osobité, výběr je pestrý a kulturní zážitek zaručen.

Italská příroda

Italská příroda nádherně voní snad ve všech ročních obdobích. Scenérie, které dokázala vytvořit příroda na území Itálie, nadchnou nejenom milovníky horské turistiky a sportování v přírodě. Hory, které se tu na mnoha místech svažují přímo k moři a četným jezerům, jako například k Lago di Garda, jsou jednoduše kouzelné.

Moře v Itálii hraje všemi barvami a na většině míst je průzračně čisté. Dvojnásob to platí o vodách omývajících italské ostrovy, jako je například největší italský ostrov Sicílie, „ostrov pastýřů“ Sardinie či menší ostrovy v Neapolském zálivu Ischia a Capri.

Ovšem moře si můžete užít i při návštěvě Říma – nejbližší pláž v Lido di Ostia se od Věčného města nachází méně než hodinu cesty. A nebyla by to Itálie, abyste koupání v moři nemohli spojit s poznáváním a navštěvováním památek – v Ostii se například můžete přesunout do dob antiky a navštívit zachovalé ruiny jednoho z nejdůležitějších přístavních měst starých Římanů.

Chtěli byste zažít trochu adrenalinu? V Itálii nemusíte chodit daleko, stačí si uvědomit, že na území pověstné „italské boty“ se nacházejí dosud činné sopky. Bez Vesuvu si snad panorama vzrušující Neapole ani nelze představit, Etna zase dominuje Sicílii a fascinuje svými občasnými erupcemi, které lze pozorovat.

Poznávání prochází žaludkem 

A protože Itálii je nutno – po vzoru místních lidí – poznávat pěkně v klidu a takřka všemi smysly, rozhodně při svých toulkách v této zemi nezapomeňte ochutnávat to nejlepší z italské gastronomie. Ta se v každé oblasti mírně liší, vždy je ovšem založena na kvalitních čerstvých potravinách. Zvlášť v četných italských vinařských oblastech by byl hřích neochutnat skleničku místního lahodného vína.

A že váháte, koho se na ty nejtajnější tipy, ať už gastronomické či jiné, v dané oblasti zeptat? Nejspolehlivější je navštívit bar. Italové si svůj život bez baru jednoduše neumějí představit. Do baru se chodí na výbornou kávu, ale také na snídani, přečíst si noviny a v neposlední řadě prohodit pár slov s ostatními. Vždy se najde někdo, kdo s vámi své tajemství bude ochotně sdílet.

A pak jsme tu my. Vydejte se s námi na některý z našich zájezdů do Itálie a poznejte tuto úžasnou zemi plnou fascinujících kontrastů naplno. Arrivederci v Itálii!

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Chci na cestách potkávat lidi, nasávat jejich pocity, nálady, zkušenosti… Prožít a předat vám.

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 30 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 10. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zajimava-mista-italie/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024