Gröna Lund Tivoli: zábavní park, který přitahuje jako magnet děti i dospělé

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 9877x

Původně na místě dnešního zábavního parku stával park jménem Gröna Lund.

Vyberte si z našich 12 zájezdů do StockholmuZobrazit zájezdy

Stockholm není jen o historii, muzeích a parcích. Na ostrově Djurgården najdete místo, které překypuje zábavou a skvělou atmosférou. Není nic lepšího, než strávit pár hodin v zábavním parku, který se těší své existenci už od 19. století!

V letních měsících místo ožívá koncerty a veřejným nočním životem. Nachází se jen pár kroků od známých muzeí jako muzeum lodi Vasa, Severského muzea či celosvětově známému Skansenu.

Kdy byl park založen?

Původně na místě dnešního zábavního parku stával park jménem Gröna LundPůvodně na místě dnešního zábavního parku stával park jménem Gröna Lund

Původně na místě dnešního zábavního parku stával park jménem Gröna Lund. Pak ale přišel s nápadem vybudovat park v hlavním městě pan Schultheiss, který zde roku 1883 otevřel zábavní park veřejnosti.

Některé atrakce do dnešních dob pocházejí z 19. století. Park je nejstarším parkem ve Švédsku a oblíbeným místem zábavy obyvatel nejen Stockholmu, ale také celého Švédska.

Co se nachází v parku?

Park nabízí 7 horských drahPark nabízí 7 horských drah

Park je relativně malý, ale i přesto zde najdete na 30 atrakcí. Už se párkrát usilovalo o zvětšení zábavního parku, bohužel se nachází park v lokalitě, která už nemá místo na rozpínání. Nejoblíbenější jsou horské dráhy, kterých je v parku 7.

Můžete si tak vyzkoušet prosvištět rychlostí 90 km/hod, dostat se do výšky 30 metrů nebo se nechat točit zrádným kolečkem na horské dráze. V parku se nachází atrakce pro děti, strašidelný hrad a nespočet restaurací, kaváren a zábavních střelnic.

Čtení: Zájezdy do Švédska – srovnání a doporučení

A co vstupné (2016)?

Gröna Lund Tivoli má dvojí vstupné. Zaplatí se při vstupu (osoby od 7–64 let 110 SEK) a poté se platí ještě za atrakce zvlášť formou tzv. kupónů. Nejlepší je koupit si celodenní pas, opravňující navštívit všechny atrakce kolikrát chcete (320 SEK).

Výjimkou je strašidelný hrad, který se platí přímo na místě a vyjde na 60 SEK. Do parku se dostanete pěšky, autobusem číslo 67 či tramvají číslo 7.

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 18 zájezdů

Švédsko (Stockholm)

Objevte perlu Skandinávie

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do Stockholmu

Zájezdy do Stockholmu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/grona-lund-tivoli/Doporučujeme z Švédska

Nejnovější z ŠvédskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024