Věž Kaknäs: vychutnejte si nejkrásnější výhled na Stockholm

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7581x

Věž Kaknäs slouží především jako televizní a rádiový vysílač.

Vyberte si z našich 8 zájezdů do StockholmuZobrazit zájezdy

Při návštěvě hlavního města Švédska, Stockholmu, je téměř povinností navštívit Kaknästornet (věž Kaknäs), ze které je nádherný a jedinečný výhled na metropoli. Stockholm je vidět z věže jako na dlani, při dobré viditelnosti, snadno rozeznáte Staré město, halu Globen, neznámější muzea na ostrově Djurgården či nepřehlédnutelné přístavy. Při slavnostním otevření se jednalo o nejvyšší budovu Švédska a severských zemí.

Ačkoliv budova věže mnohým neladí s okolím, místní obyvatelé a turisté na ni nedají dopustit. Poskytuje návštěvníkům nepřekonatelný výhled.

Základní fakta

Detail stockholmské televizní věžeDetail stockholmské televizní věže

Věž je vysoká 155 metrů (170 metrů i s anténou) a v době postavení se jednalo o nejvyšší budovu Skandinávie. V dnešní době se nejvyšší budova nachází ve městě Malmö. Mrakodrap, který tam byl dokončen v roce 2005 má 190 metrů.

Věž Kaknäs slouží především jako televizní a rádiový vysílač. Výstavba začala v roce 1963 pod vedením architektů Hanse Borgströma a Bengta Lindroose. Po čtyřech letech 12. května se dočkala svého slavnostního otevření. Název věže je prý odvozen od jedné středověké vesnice.

Praktické informace

Při vstupu do věže se nachází pokladna se suvenýry. Poté výtahem vyjedete do restaurace s výhledem a dále po schodech až do výšky 128 metrů. Restaurace byla zrenovována v roce 2010 a nabízí příjemné občerstvení. K věži se nejpohodlněji dostanete z centra autobusem 69, která staví přímo před budovou. Budova je v letní sezóně otevřena od pondělí do soboty až do 22:00, v neděli je otevírací doba kratší (do 18:00).

Vstupné (2016):

Dospělí: 55 SEK
Dítě (715 let): 20 SEK
Student, Senior: 35 SEKMagdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Švédsko (Stockholm)

Objevte perlu Skandinávie

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do Stockholmu

Zájezdy do Stockholmu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 6. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vez-kaknas/Doporučujeme z Švédska

Nejnovější z ŠvédskaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023