Muzeum ABBA: Legendární skupina ožívá v muzeu ve Stockholmu

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 2207x

Vyberte si z našich 3 zájezdů do StockholmuZobraz zájezdy

Songy Mamma Mia, Dancing Queen, Waterloo nebo Money, Money, Money. Víte, o které hudební skupině je řeč? Legendární švédská skupina ABBA lámala rekordy a dodnes jsou písně této skupiny tak známé, že se s nimi setkal naprosto každý.

Písně si propůjčil muzikál Mamma Mia i známý stejnojmenný film s Meryl Streep. V hlavním městě Švédska najdete stejnojmenné muzeum, které vás doslova vtáhne do hudební atmosféry.

Legenda mezi skupinami, to je ABBA

Je to právě Stockholm, který se může pyšnit tím, že právě zde skupina v 70. letech 20. století vznikla. Název vznikl z počátečních písmen jejich představitelů: Agnethy, Björna, Bennyho a Anni-Frid. Během své kariéry plnily stránky novin a časopisů, vášnivě se diskutovalo nad jejich vztahy, smíření, ublížení a rozvody.

Jakkoliv vypadal jejich soukromý život, ten profesní už jim nikdo nikdy neodepře. Songy švédské skupiny ožívají i v dnešních dobách, pro všechny fanoušky skupiny je neodmyslitelnou součástí muzeum ABBA, které leží na ostrově Djurgården.

Vše ověřujeme a zkoušíme na vlastní kůži. Nedáme si pokoj, dokud každý náš zájezd není dokonalý.

Interaktivní muzeum plné zábavy i vědění

Byl to nápad Ulfa Westmana a Ewy Wigenheim-Westman vybudovat muzeum, které by potěšilo všechny fanoušky legendární skupiny. Nechali se inspirovat liverpoolským muzeem skupiny Beatles. Svůj plán začali realizovat v roce 2006, avšak kvůli finančním problémům se naplnění snu protáhlo.

Muzeum ABBA bylo slavnostně otevřeno v roce 2013 a najdete zde všechny předměty zpěváků skupiny, jejich osobní věci, kostýmy, desky, obrazový materiál a spousty dalších rekvizit. Každý návštěvník muzea je zcela vtáhnut do hudební atmosféry, která vás vyburcuje k tomu, abyste si nejznámější songy zazpívali či zatančili. Každý se může stát součástí legendy mezi skupinami, stačí jen navštívit muzeum.

Kdy je otevřeno a co vstupné (2016)?

Muzeum ABBA má otevřeno po celý rok kromě 24. 12. a 7.–12.1. Na muzeum je potřeba si vyhradit cca. 2 hodiny volného času. Vstupné je poněkud vyšší oproti ostatním muzeím, ale na druhou stranu se jedná o muzeum, ve kterém i návštěvníci se stanou součástí, ne jen pozorovateli.

Cena na dospělého je 195 SEK, děti od 7-15 let platí 65 SEK a ti nejmenší mají vstup zdarma. V muzeu si můžete nakoupit i originální suvenýry anebo si můžete půjčit, pokud ovládáte alespoň jeden světový jazyk, audioguide, ve kterém uslyšíte vše o historii hudby a samozřejmě i skupiny ABBA.

Pohodlně se sem dostanete tramvají číslo 7, autobusem číslo 67 anebo si udělat příjemnou procházku. Ostrov Djurgården je coby kamenem dohodil od Královského paláce i Starého města (Gamla Stan).

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Švédsko (Stockholm)

Objevte perlu Skandinávie

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Stockholmu

Zobrazit aktuální zájezdy do Stockholmu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/muzeum-abba/

Doporučujeme z Švédska

Nejnovější z ŠvédskaCestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK