Muzeum ABBA: legendární skupina ožívá v muzeu ve Stockholmu

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 11527x

Vyberte si z našich 9 zájezdů do StockholmuZobrazit zájezdy

Songy Mamma Mia, Dancing Queen, Waterloo nebo Money, Money, Money. Víte, o které hudební skupině je řeč? Legendární švédská skupina ABBA lámala rekordy a dodnes jsou písně této skupiny tak známé, že se s nimi setkal naprosto každý.

Písně si propůjčil muzikál Mamma Mia i známý stejnojmenný film s Meryl Streep. V hlavním městě Švédska najdete stejnojmenné muzeum, které vás doslova vtáhne do hudební atmosféry.

Legenda mezi skupinami, to je ABBA

V muzeu se nachází i voskové figuríny zpěvákůV muzeu se nachází i voskové figuríny zpěváků

Je to právě Stockholm, který se může pyšnit tím, že právě zde skupina v 70. letech 20. století vznikla. Název vznikl z počátečních písmen jejich představitelů: Agnethy, Björna, Bennyho a Anni-Frid. Během své kariéry plnily stránky novin a časopisů, vášnivě se diskutovalo nad jejich vztahy, smíření, ublížení a rozvody.

Jakkoliv vypadal jejich soukromý život, ten profesní už jim nikdo nikdy neodepře. Songy švédské skupiny ožívají i v dnešních dobách, pro všechny fanoušky skupiny je neodmyslitelnou součástí muzeum ABBA, které leží na ostrově Djurgården.

Interaktivní muzeum plné zábavy i vědění

ABBA RevivalABBA Revival

Byl to nápad Ulfa Westmana a Ewy Wigenheim-Westman vybudovat muzeum, které by potěšilo všechny fanoušky legendární skupiny. Nechali se inspirovat liverpoolským muzeem skupiny Beatles. Svůj plán začali realizovat v roce 2006, avšak kvůli finančním problémům se naplnění snu protáhlo.

Muzeum ABBA bylo slavnostně otevřeno v roce 2013 a najdete zde všechny předměty zpěváků skupiny, jejich osobní věci, kostýmy, desky, obrazový materiál a spousty dalších rekvizit. Každý návštěvník muzea je zcela vtáhnut do hudební atmosféry, která vás vyburcuje k tomu, abyste si nejznámější songy zazpívali či zatančili. Každý se může stát součástí legendy mezi skupinami, stačí jen navštívit muzeum.

Čtení: Zájezdy do Švédska – srovnání a doporučení

Kdy je otevřeno a co vstupné (2016)?

Muzeum ABBA má otevřeno po celý rok kromě 24. 12. a 7.–12.1. Na muzeum je potřeba si vyhradit cca. 2 hodiny volného času. Vstupné je poněkud vyšší oproti ostatním muzeím, ale na druhou stranu se jedná o muzeum, ve kterém i návštěvníci se stanou součástí, ne jen pozorovateli.

Cena na dospělého je 195 SEK, děti od 7-15 let platí 65 SEK a ti nejmenší mají vstup zdarma. V muzeu si můžete nakoupit i originální suvenýry anebo si můžete půjčit, pokud ovládáte alespoň jeden světový jazyk, audioguide, ve kterém uslyšíte vše o historii hudby a samozřejmě i skupiny ABBA.

Pohodlně se sem dostanete tramvají číslo 7, autobusem číslo 67 anebo si udělat příjemnou procházku. Ostrov Djurgården je coby kamenem dohodil od Královského paláce i Starého města (Gamla Stan).

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Švédsko (Stockholm)

Objevte perlu Skandinávie

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Stockholmu

Zájezdy do Stockholmu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/muzeum-abba/Doporučujeme z Švédska

Nejnovější z ŠvédskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024