Stezka filozofů: užijte si asi dva kilometry dlouhou procházku pod sakurami

Barbora Žižková Barbora Žižková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 3. 2019 • Přečteno 3081x

Cesta dostala jméno kvůli Nišida Kitarovi, jednomu z nejznámějších japonských filozofů.

Vyberte si z našich zájezdů do KjótaZobrazit zájezdy

Cesta filozofů vede skrz příjemnou kamenitou cestu přes severní část kjótské čtvrti Higašijama. Trasa vede podél kanálu, jenž je lemován stovkami sakur, které vždy na začátku dubna rozkvetou. Díky tomu je toto místo považováno za jedno z nejpopulárnějších míst pro piknik pod rozkvetlými stromy – hanami.

Čest japonským filozofům

Asi dva kilometry dlouhá cesta začíná u Ginkakudži – Stříbrného pavilonu, a končí v sousedství Nanzendži.

Cesta dostala jméno kvůli Nišida Kitarovi, jednomu z nejznámějších japonských filozofů, který psal zejména o zen buddhismu a morální filozofii a o kterém se říkalo, že medituje při této cestě. Každý den absolvoval cestu na nedalekou Kjótskou univerzitu.

Tematická podzimní procházka v červeném

Buddhistický chrám Honen-inBuddhistický chrám Honen-in

Na cestě se nacházejí restaurace, kavárny a butiky, stejně jako řada menších svatyní, které jsou kousek od cesty. Po cestě potkáte i velké množství chrámů, nejvýznamnější z chrámů je buddhistický chrám Honen-in se vstupní branou.

Stezka filozofů není krásná pouze na jaře s rozkvetlými třešněmi, ale i na podzim, kdy okolí rozproudí rudé listy japonského javoru.

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Nejlepší výhled na ohnivý znak

Cesta stezkou trvá asi 30 minut, i když mnoho lidí tráví raději více času návštěvou památek po cestě. Na severní straně je dobře vidět jeden ze znaků Daimondži, což je gigantický ohnivý znak, který se zapaluje při letním festivalu Obon – obdoba našich Dušiček. Znak hoří celý večer a má pomoci duším najít správnou cestu při odchodu.

Vodní cesta k jezeru Biwa

Jezero BiwaJezero Biwa

Kanál je součástí kanálu jezera Biwa, jeho tunely vedou 20 kilometrů přes hory až k největšímu jezeru Japonska, jezeru Biwa v nedaleké prefektuře Šiga.

Kanál byl postaven během období Meidži, aby se oživila místní stagnující ekonomika a voda byla využita k napájení první japonské vodní elektrárny. Krásný akvadukt, který je součástí kanálu, je vidět právě po cestě kolem Nanzendži.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko (Kjóto)

Chrám japonské vtřícnosti

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Kjóta

Zájezdy do Kjóta

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/stezka-filozofu/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024