TOP 5 destinací roku 2018: Už jste je navštívili? S námi to určitě ještě stihnete!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 5. 9. 2018 • Přečteno 6874x

Kam s námi jezdí naši cestovatelé nejraději? Prozradíme vám, za jakou dovolenou vás doma určitě pochválí.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do SkotskaZobrazit zájezdy

Zatímco vy si tu čtete, my už zase vymýšlíme nové a ještě lákavější zájezdy. Je to naše vášeň stejně jako cesty samotné. Pokud máte rádi nezvyklé zážitky, holdujete cestování a poznávání nových krajin opravdu do hloubky a obyčejné nicnedělání v luxusním resortu vás neláká, tak právě pro vás jsme sestavili výběr nejoblíbenějších lokalit našich cestovatelů.

1. Norsko: Setřeste každodenní povinnosti a těšte se ze života v nejšťastnější zemi světa

Severská metropole - OsloSeverská metropole - Oslo

Dny strávené v Norsku, jedné z nejšťastnějších zemí na světě, už nikdy nevymažete z hlavy. Čekají vás k nebi se pnoucí majestátní horské masivy, pobřeží rozbrázděné hlubokými fjordy, půlnoční slunce, lesnatá krajina plná jezer, divoce žijící sobi i barevná pobřežní města.

A bude-li vám štěstí přát, na vlastní oči spatříte, jak se azurové modři zmocňuje polární záře a obloha se pomalu barví do zelenkava.

Oslnivým bodem na mapě je i samotná metropole. Nevelké centrum Osla svádí k procházkám či klidné jízdě na kole. Osu památek tvoří veselá a rušná třída Karl Johans gate.

Zatímco jednomu jejímu konci vévodí královský palác, druhému náramně sluší norský parlament Stortinget, vystavěný ze žlutých cihel. Okolní upravené trávníky lákají k odpočinku. Velkolepý výhled na fjord se vám naskytne ze středověké tvrzi Akershus slott.

2. Skotsko: Přes den vyrazte na túru, večer degustujte whisky ze skotských rašelinišť

Záhadné a tajemné SkotskoZáhadné a tajemné Skotsko

Chcete poznávat chutě temně zlatavé whisky, prozkoumat jezero Loch Ness a vyšlápnout si do nejvyšších hor Britských ostrovů? Pak je Skotsko zemí, jež vám učaruje. Pohodlně se obujte a vydejte se poznávat legendami opředené hrady a zámky, jichž tu napočítáte na tři tisíce.

Čtení na podobné témaTOP 5 mystérií a záhad Skotska: tajemné zmizení kamene, příšera z jezera či strašidelní koněPřečíst

Edinburghu obdivujte z daleka viditelný hrad tyčící se na strmém vrchu Castle Rock. Přidejte pohled do údolí na řeku a máte skvělý tip na romantické odpoledne.

Poznávání památek proložte jízdou na horském kole nebo na kajaku. Využijte dobré podmínky v oblasti kolem ostrovů a užijte si vzrušující plachtění. Večer si pak připomeňte, jaké slasti skýtá noční život.

Opojná whisky, výtečná jídla a společnost přátelských, usměvavých a ochotných lidí. To jsou jen tři důvody, proč navštívit některé ze tří oblíbených center skotské noční zábavy – Glasgow, Edinburgh nebo Aberdeen.

Čtení: Zájezdy do Skotska – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Norska – srovnání a doporučení

3. Londýn: Získejte autentický turistický zážitek jízdou ve slavném červeném autobusu

Londýn se nikdy neomrzíLondýn se nikdy neomrzí

Kolikrát už jste byli v britské metropoli? Dvakrát, třikrát? Ať už se sem vracíte za bohatou historií, jedinečnými památkami, zajímavým současným kulturním životem nebo vás víc láká nakupování a bujaré noční veselí, jedno je jasné. Metropole na Temži se nedokážete nikdy nabažit.

Westminsterské opatství, Trafalgarské náměstí, Big Ben, Buckinghamský palác, hrad Tower, Hyde Park, Londýnské oko… Jen málokde se nachází taková koncentrace slavných dominant jako tady.

Nasedněte do horního patra otevřeného červeného turistického autobusu a některé z nich si prohlédněte z unikátní perspektivy.

Své nakupovací touhy uspokojte rovnou na Oxford Street. Nákupní horečka na hlavní nákupní třídě tradičně propuká v období slev.

Čtení na podobné témaNejnavštěvovanější památky Londýna: od královské historie, přes Shakespeara, až po modernuPřečíst

4. Dubaj: Čekejte nečekané ve městě, kde vedle Lamborghini parkují sudokopytníci

Vydejte se na procházku večerní DubajíVydejte se na procházku večerní Dubají

Říkáte si, že do Dubaje jezdí každý, vy tam chcete také, ale odmítáte strávit celou dovolenou v plážovém resortu? V tom případě se co nejdříve přidejte k našim cestovatelům! 

Kochejte se dochovanými historickými památkami, futuristickou architekturou a čilou noční zábavou, poznávejte přátelské a ochotné Dubajce, rozhlížejte se a snažte se nikam nepospíchat…

Láká-li vás především kultura a historie, neměli byste minout Dubai Museum, sídlící v bývalé pevnosti Al-Fahidi. Nechte si dostatek času i na prohlídku mešity Juma Grand Mosque s působivým 70 m vysokým minaretem.

V letních vedrech se pak po náročném dni plném obcházení památek příjemně zchlaďte třeba v uměle vybudovaném zimním středisku.

5. Japonsko: Zamilujte si svěží jaro, kdy vzduch naplní pronikavá vůně třešní

Čarokrásné JaponskoČarokrásné Japonsko

Na světě je jen málo zemí, které mohou nabídnout tolik, co právě Japonsko. Starobylá kultura a oslnivá krajina, kde příroda, lidský um a píle vytvořily dechberoucí podívanou, ketrá je v dokonalé harmonii se světem technologií a virtuální zábavy.

Do jara ještě stihnete našetřit i na tohle asijské dobrodružství a pak můžete směle vyrazit do krajiny, kterou zahalí pomíjivé květy sakur, jejichž nádheře se podle Japonců nic nevyrovná.

Místní i přespolní si oblíbili vycházky k ósacké mincovně, odkud je na okrasné třešně jeden z nejpůsobivějších pohledů. Zkuste to i vy.

A dalším vaším cílem mohou být třeba prastaré japonské chrámy a svatyně, zpravidla umístěné uprostřed rozlehlých zahrad. Ryzím unikátem je buddhistický chrám Tódaidži ve městě Nara s největší dřevěnou stavbou na světě. Ta ve svých útrobách skrývá bronzovou sochu Buddhy o výšce 15 metrů. Společníky vám tu po celou dobu budou přátelští jeleni, které místní považují za posly bohů.

Žádáte-li během jízdy vlakem rychlost a přesnou dobu odjezdů a příjezdů, pak se pohybujte vysokorychlostní železnicí šinkanzen.

A pokud nádraží a perónů nebudete mít dost, vyzkoušejte také cestu místními tratěmi. Doporučujeme třeba okružní jízdu Tokiem, kterou zajišťuje rychlodráha Jamanote.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Skotsko

Skotská historie naživo

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Skotska

Zájezdy do Skotska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 2. července

Japonsko

Japonsko… Víc než zážitek!

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Japonska

Zájezdy do Japonska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. října

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. října

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 30. května

Norsko

Poznejte město u fjordu

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Norska

Zájezdy do Norska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 30. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/top-5-destinaci-2018/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024