TOP 7 metropolí, kde koupání v moři stojí za to. Památky, nebo pláž? Tady můžete mít obojí!

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 30. 7. 2017 • Přečteno 16565x

Máte problém vybrat destinaci, kde byste se mohli kochat památkami a zároveň skočit do mořských vln a relaxovat? Tady je náš výběr.

61 zájezdů na téma: S relaxem u moře Zobrazit zájezdy

Pokud právě cestujete prstem po mapě a vybíráte cíl vaší další dovolené, pak možná řešíte dilema „pláž versus památky“. Právě pro vás jsme připravili další článek, ve kterém vám přinášíme seznam světových metropolí, kde se můžete pokochat památkami a zároveň příjemně relaxovat na pláži u moře. Které to jsou?

1. Barcelona: Gaudí a nekonečná Barceloneta

Pláž BarcelonetaPláž Barceloneta

Blízkost moře, celoročně příjemné klima, výtečná gastronomie, unikátní mix historie a moderní architektury nebo třeba fotbalový klub FC Barcelona – to je jen malý výčet lákadel, která každým rokem přitahují statisíce turistů. Barcelona si svou slávu a respekt mezi ostatními evropskými metropolemi získala především díky věhlasné architektuře geniálního Antoniho Gaudího, jehož tvorba dala městu netradiční ráz, který je dnes patrný takřka na každém kroku.

Bez jeho děl v čele s nejznámějším chrámem La Sagrada Familia by Barcelona nebyla tím, čím je nyní. Barcelona, to ale nejsou pouze Gaudího památky, fotbal či bohatý noční život. Určitě si nenechte ujít také návštěvu některé z místních písečných pláží, které potěší všechny milovníky koupání a opalování.

Velkou výhodou je, že se nacházejí pouhý kousíček od centra města. Mezi nejoblíbenější patří Mar Bella, Nova Icaria a Boggatell a pláž čtvrti Barceloneta, která je pravidelně hodnocena jako jedna z nejlepších městských pláží na světě.

2. Andalusie: z pláže rovnou na lyžovačku

Pláž v Malaze, AndalusiePláž v Malaze, Andalusie

Opravdovým srdcem i duší ohnivého Španělska je autonomní společenství Andalusie, ležící na jihu země. Je doslova protkána množstvím krásných míst. Naleznete tady nespočet hradů, paláců, nádherných pláží a přírodních divů. Oblast, kde se zrodilo flamenco či kontroverzní býčí zápasy, je ideálním místem pro všechny milovníky španělské kultury.

Čtení na podobné téma10 věcí, kterými vás nadchne Andalusie: maurské dědictví, vášnivé flamenco a dlouhé plážePřečíst

Na světě naleznete jen málo míst, kde se můžete přesouvat mezi různými kulturami, tradicemi a přírodními úkazy v rámci jediné dovolené. Andalusie takovým místem je. Dopoledne se můžete koupat na pláži a odpoledne strávit procházkami po horských stezkách pohoří Sierra Nevada – nebo dokonce lyžovat!

3. Lisabon: památky UNESCO a rybářská městečka

Koupání v LisabonuKoupání v Lisabonu

Nejzápadněji položené portugalské město, Lisabon, vás okamžitě okouzlí svou jedinečnou středomořskou atmosférou, bohatou kulturou, historií, ale také zábavou. Jako nejstarší město západní Evropy má Lisabon co nabídnout především všem milovníkům historie, a tak vás asi nepřekvapí, že za jeho hlavní taháky jsou obvykle považovány historické památky, které jsou zapsány na seznamu UNESCO.

Lisabon je městem mnoha tváří, na jehož dnešní podobě se podepsal nejeden národ. Pokud se vydáte na jih, čekají na vás nádherné písčité pláže, rybářská městečka a laguny v ústí řek Tejo a Sado. Místní pláže jsou jedny z nejčistších v Evropě, připravte se ale na to, že moře je chladné a často divoké. Milovníci surfování z něj však budou nadšení.

Čtení na podobné téma10 důvodů, proč navštívit Lisabon: starobylý hrad, čtvrť objevů, silné víno i zážitkyPřečíst

4. Řím: pokladnice historie a rozdováděné lido

Pláže v ŘíměPláže v Římě

Stěží naleznete na světě krásnější město, než je italská metropole, Řím. Jen římské ulice jsou atrakcemi samy o sobě. Můžete v nich hodiny bloumat a na každém kroku objevovat jejich skryté poklady, fascinující historické památky a úchvatná umělecká díla, která z města vytvořila největší muzeum pod širým nebem.

Čtení na podobné téma5 tipů, kam z Říma k moři: poradíme vám, která pláž bude ta „vaše“, a přidáme jeden tip navícPřečíst

Na své si přijdete, i pokud zatoužíte po lenošení na pláži. Stačí se vydat do zhruba hodinu vzdáleného přímořského střediska Lido di Ostia, kde najdete několik kilometrů dlouhou písečnou pláž, rozdělenou na jednotlivé menší.

5. Benátky: gondolou městem, vaporettem na pláž

Pláž v BenátkáchPláž v Benátkách

Benátky si za dobu své existence vysloužily nálepku jednoho z nejromantičtějších měst na světě, které stojí za návštěvu v jakoukoliv roční dobu. Světoznámé město na laguně láká turisty z celého světa na svou romantickou polohu, neopakovatelný šarm, proslulou architekturu, tradiční karneval i typické gondoly. Dýchá totiž atmosférou, kterou jinde na světě nezažijete.

Turisticky nejatraktivnější čtvrtí je San Marco, kde se nachází Dóžecí palác, chrám svatého Marka, stejnojmenné náměstí a Piazzetta.

Cestovat po Benátkách můžete buď pěšky nebo městskými vodními autobusy, tzv. vaporetty, které vás zavezou nejenom do jednotlivých městských částí, ale i na blízké ostrovy Murano a Burano. Zajet si jimi můžete i na pláže nacházející se na ostrově Lido di Venezia, kde můžete nabrat síly po vyčerpávající prohlídce města.

6. Nice: přívětivá tvář Provence

Promenáda v NicePromenáda v Nice

Na jihu Provence, konkrétně mezi Cannes a Monakem, leží největší letovisko Francouzské riviéry – Nice. Je proslulé kombinací slunce, moře a luxusu a je celoročně jedním z turisticky nejnavštěvovanějších měst Francie. Díky své starobylé části, azurově čistému moři, krásným plážím, promenádám a celkově pohodové atmosféře se stalo vyhledávaným cílem turistů z nejrůznějších koutů světa.

Nice svým návštěvníkům nabízí jak historické centrum, tak perfektní koupání – a v neposlední řadě bohatý společenský život. Francouzské Azurové pobřeží svůj název nedostalo jen tak, pro nic za nic. Je jedním z nejkrásnějších pobřeží na světě a Nice, páté největší město ve Francii, je jeho hrdým představitelem. Jen tady si můžete vychutnat pravou tvář Provence se všemi jejími odstíny.

7. Dubaj: adrenalin, zábava, nákupy i koupání

Pláž hned vedle slavného hotelu v DubajiPláž hned vedle slavného hotelu v Dubaji

Dubaj je luxusní a moderní metropolí celosvětového významu, která vaši dovolenou promění v jedinečný zážitek! Okouzlí vás její velkolepost, luxus a bohatství, které se snoubí s orientální atmosférou, již je cítit doslova na každém kroku.

Možností zábavy a poznání je tady nespočet: nejvyšší budova světa, TOP adrenalinové zábavné parky, nákupy, přepychové hotely či lyžařský areál v obchodním centru – to vše, a mnohem více, na vás čeká při návštěvě Dubaje.

Pokud vás tedy láká poznání něčeho netradičního a originálního a zároveň toužíte po odpočinku na krásných plážích, kde není hlava na hlavě, pak je Dubaj ideálním místem pro vaši další dovolenou.

Čtení na podobné téma10 zajímavostí o nejvyšší budově světa Burj Khalifa: pokoje od Armaniho a kupa tajnostíPřečíst

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Poznávací zájezdy s relaxem u moře

Dopřejte si odpočinek na nových místech

Vyberte si jeden z našich 61 zájezdů na téma: S relaxem u moře

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 25. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/top-7-metropoli-kde-i-koupani-v-mori-stoji-za-to/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024