Čtvrť Barceloneta: ryby, pláže, lodě a srdeční lidé

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 18388x

Trojúhelníkový výběžek do moře Barceloneta se proslavil rybími restauracemi, kavárnami a krásnými plážemi.

Vyberte si z našich 14 zájezdů do BarcelonyZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Výlet podnikněte do piknikové zóny, která byla upravena z dvoukilometrové pláže vedoucí k severu.

Přímo pod městským centrem narazíte na trojúhelníkový výběžek do moře plný proslavených rybích restaurací, nábřežních kaváren a krásných pláží. Právě taková je Barceloneta.

Malá Barcelona alias Barceloneta je dílem architekta a vojenského inženýra Juana Martína de Cermeňo. Rybářská vesnice, jak je často Barceloneta nazývána, vyrostla v roce 1753 jako domov pro lidi, kterým je sebrala vnitrozemská stavba velké pevnosti La Ciutadella. Ve čtvrti se později usadili rybáři a dělníci.

Malebnost prostředí dodávají úzké dvou či tříposchoďové domy s okny do ulice. Malé náměstíčko Plaza de Barceloneta s barokním kostelem Sant Miguel del Port vítá milovníky trhu, který se zde často pořádá. Zakotvené rybářské lodě stojící u malé věže s hodinami podtrhují kouzelnou atmosféru. Ale nejvíce prostředí vystihují srdeční lidé, kteří ryby loví, prodávají či konzumují a volají na sebe z jedné uličky do druhé. 

V Passeig Joan de Bordó to rybami žije

V této čtvrti doporučuje rybí specialityV této čtvrti doporučuje rybí speciality

Kde jinde ochutnat rybí delikatesy než přímo v rybářské vesnici. Milovníci ryb ocení úžasné množství rybích restaurací, které najdete ve všech uličkách. Nejvíce jich je na nábřežní Passeig Joan de Borbó.

Promenáda odděluje Barcelonetu od přístavu a táhne se jižním směrem k Torre de Sant Sebastiá. Tento téměř stometrový ocelový příhradový stožár je cílovou stanicí přístavní lanovky, která vede z Montjüic. 

Široká ulice doslova vybízí k jízdě na kole, na in-linech či k procházkám. Posedět a dát si něco na zub či do nosu v restauraci či baru s výhledem na moře, láká snad každého. Restaurací a barů je zde hodně a často nabízí i posezení na terase.

Co byste si neměli nechat ujít jsou obrovské porce výtečné zmrzliny v argentinské zmrzlinárně Fratello.

Relax a kvalitu promenáda Passeig Marítim zaručuje

Městská pláž La BarcelonetaMěstská pláž La Barceloneta

Krásná kamenná promenáda Passeig Marítim tvoří pomyslnou hranici mezi městskou čtvrtí a mořem. Nábřeží láká své návštěvníky na jemný písek a není divu, že se stalo velmi oblíbeným rekreačním místem. Široká promenáda se rozprostírá k severovýchodu a končí až v samotném Olympijském přístavu, který je vzdálený pěšky přibližně 15 minut.

I když je tento relaxační kout vzdálený coby kamenem dohodil od města, dbá se zde na kvalitu vody a také na služby plavčíků, kteří se starají o bezpečnost při vodních sportech a nabízí další pomoc.

Užít si můžete také radovánek na pláži s dřevěnými chodníky, sprchami, lavičkami, prolézačkami, ale také fontánami a uměním. Platja de Sant Sebastia jsou pláže podél pobřeží směrem k severu až k řece Besos.

Čtení: Zájezdy do Barcelony – srovnání a doporučení

Nejhezčí prostor Barcelonety

Procházku po přístavu můžete zakončit na pláži svatého Michala Platja de Sant Miguel. Dříve této oblasti dominovaly chatrné dřevěné restaurace, dnes patří mezi nejhezčí mimoměstské plochy plné elegantních obchodů, barů a restaurací. Pláže se mohou chlubit čistotou. Pobřežní promenáda doplněná parčíky vede až k olympijskému přístavišti, které je vzdálené přibližně 1,6 kilometru.

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.

Španělsko (Barcelona)

Katalánská metropole živě

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Barcelony

Zájezdy do Barcelony

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/barceloneta/Doporučujeme z Španělska

Nejnovější z ŠpanělskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024