Lido di Ostia a Tyrhénské moře: oblíbená destinace rekreantů

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 34772x

Lido di Ostia je veřejnou pláží u Tyrhénského moře. Je to nejbližší pláž hlavního města Říma.

Vyberte si z našich 15 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Doporučujeme:

Italské pláže, Lido di Ostia nevyjímaje, se hemží prodavači, kteří se vám budou snažit vnutit své zboží. Většina těchto prodavačů prodává ilegálně, proto buďte obezřetní. Bude-li se vám ale něco z jejich nabídky hodit, nebojte se smlouvat

Město Ostia, které vzniklo kolem antických ruin Ostia Antica, se nachází na pobřeží Tyrhénského moře. Je nejdůležitějším přístavem, který spojuje hlavní město s mořem. Poblíž Ostie se také nachází římské letiště Leonarda da Vinciho, Roma Fiumicino.

Lido di Ostia

V Římě bývá v letních měsících pěkné horko, proto mnoho lidí, Římanů i turistů, jezdí do Ostie, aby se osvěžili koupáním v Tyrhénském moři. Řím je s Ostií spojen veřejnou dopravou a železnicí, dostat se sem trvá přibližně půl hodiny.

Pokud zamíříte rovnou na pláž, vystupte z vlaku na zastávce Ostia Lido Centro. Lido je italské označení dlouhé písčité pláže určené pro koupání. V Lido di Ostia nalezenete jak placené pláže, tak pláže veřejné, které jsou zcela zdarma. Za poplatek cca 5 euro si můžete pronajmout slunečník, který je v místním slunečním žárů nezbytností.

Pláže, které byly v 70. letech nechvalně známé díky znečištění, jsou nyní čisté a upravené. K dispozici jsou toalety, ale pro vaše pohodlí si s sebou raději přineste toaletní papír. Na plážích naleznete množství stánků s občerstvením, ve kterých si můžete dát bagetu, kávu, osvěžující nápoje nebo zmrzlinu. Pokud ucítíte, že potřebujete na chvíli pauzu od chození po památkách, vyjeďte do Lido di Ostia. Místo je ideální k relaxaci a načerpání energie, která je k objevování nových míst tak potřebná.

Tyrhénské moře

Tyrhénské moře, italsky Mar Tirreno, je součástí Středomoří a omývá břehy Itálie, Sardinie i Sicílie. Díky přístavu Ostia má přístup k moři i hlavní město Řím. Název vznikl z řeckého pojmenování etruských námořníků, Tyrrhenoi. V oblasti, která je geologicky poměrně mladá, se vyskytuje několik sopek, jejichž činnost ovlivňovala a ovlivňuje podobu ostrovů i pobřeží. Skrz moře vedla v minulosti celá řada obchodních stezek. Využívali je Etruskové, Římané, Řekové, ale i jiné evropské národy.

Již v éře starověku byla oblast Tyrhénského moře hustě osídlena vyspělými civilizacemi. Pro své krásy i teplé středozemní klima je pobřeží hojně využívano k rekreaci a vodním sportům. Léta jsou suchá a horká, zimy mírné a deštivé.

Moře má bohatou faunu, vyskytuje se zde nepřeberné množství rostlinných i živočišných druhů, například žraloci, korály, langusty, humři, krevety, ale i obrovský plejtvák myšok.

K nejnavštěvovanějším letoviskům patří ta v oblasti Kampánie a Kalábrie na jihu Itálie, hojně navštěvované jsou i ostrovy Capri, Ischia, Elba, Sardinie či Sicílie.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/lido-di-ostia-a-tyrhenske-more/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024