Botanická zahrada ve Wellingtonu: oáza klidu a pohody i úchvatný výhled na město

Markéta Mikšíková Markéta Mikšíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 11. 11. 2019 • Přečteno 1922x

Wellingtonská botanická zahrada otevírá své brány každý den, poeticky, od úsvitu do soumraku.

Vyberte si z našich zájezdů WellingtonuZobrazit zájezdy

Od tisíciletých pralesů po pestrobarevná květinová pole. Botanická zahrada ve Wellingtonu představuje opravdu nádherný zážitek, dokonale završený úchvatnými výhledy na město Wellington a jeho přístav.

Botanická zahrada v hlavním městě Nového Zélandu patří mezi nejstarší na ostrovech. První jehličnany, dovezené z Kalifornie, zde vysadili v polovině devatenáctého století.

Přestože původně měly velikánské borovice sloužit především k těžbě, brzy se k nim přidávaly další rostliny a z lesa se krok za krokem stávala botanická zahrada, postupně dovedená do dnešní, takřka dokonale půvabné podoby.

Amsterdam nebo Amazonie?

Tulipány v zahraděTulipány v zahradě

Botanická zahrada se vyznačuje svou různorodostí. Na jaře vás uchvátí koberec 30 000 rozkvetlých různobarevných tulipánů. V létě je pak největší atrakcí růžová zahrada Lady Norwoodové se sto šesti záhony. V každém z nich kvete jiný druh růže.

V přilehlých sklenících najdete tropické rostliny, přehlídku sezónních orchidejí i obrovskou jihoamerickou lilii Victoria amazonica. Malebný rybníček s nedalekou kavárnou a bylinková zahrádka navozují v kontrastu s divokými kapraďovými lesy domáckou atmosféru.

Co si nenechat ujít

Užijte si procházkuUžijte si procházku

Kromě úchvatné flóry byste neměli vynechat také jednu atrakci z říše zvířat. Místní maskoty, v maorštině titiwai neboli svítící červy. Jedná se o světélkující larvy ostrovního druhu komárů, které fascinují biology i návštěvníky už od založení zahrady. Jejich záři můžete pozorovat přímo v hlavní zahradě. Milovníky hvězdné oblohy potěší i planetárium s výkonným teleskopem.

V zahradě najdete také venkovní galerii se skulpturami světově známých sochařů. Můžete tak spojit kulturní zážitek s příjemnou procházkou na čerstvém vzduchu.

Kdy a jak se vypravit

Otevřeno je poetickyOtevřeno je poeticky

K dvaceti pěti hektarům přírodních krás se dostanete z centra města populární historickou červenou lanovkou, což je už samo o sobě moc hezkým zážitkem. Wellingtonská botanická zahrada otevírá své brány každý den, poeticky, od úsvitu do soumraku.

Markéta Mikšíková

Markéta MikšíkováExpert Radynacestu.cz

Cestování mě nabíjí.

Nový Zéland (Wellington)

Pohodový Wellington živě

Vyberte si jeden z našich zájezdů Wellingtonu

Zájezdy Wellingtonu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/botanicka-zahrada/Doporučujeme z Nového Zélandu

Nejnovější z Nového ZélanduZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024