Cuba Street: ochutnávka Karibiku v srdci Wellingtonu

Markéta Mikšíková Markéta Mikšíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 10. 2019 • Přečteno 1229x

V příjemné ulici Cuba Street najdete jak obchůdky se starožitnostmi, tak tetovací studia, kavárny i trendy bary.

Vyberte si z našich zájezdů WellingtonuZobrazit zájezdy

Novozélanďané jsou velcí pohodáři, kteří si dokážou užívat života. A vůbec nejlépe to jde vidět na ulici plné barev a zeleně, slavné Cuba Street v srdci Wellingtonu. 

Z náměstí Civic Square, inspirovaného Evropou, hurá do Karibiku. V příjemné ulici Cuba Street najdete jak omšelé obchůdky se starožitnostmi, tak tetovací studia, hipsterské kavárny i trendy bary. Většina života se ale odehrává venku, na zahrádkách nebo nad zbožím rozloženým pod širým nebem, a to za každého počasí. 

Nejslavnější ulice ve městě

Je to místo s kulinářskou dušíJe to místo s kulinářskou duší

Na Cuba Street na vás dýchne opravdový genius loci. Je to místo s kulinářskou i kreativní duší. Pokud se chcete potkat s místními v autentickém prostředí, není nic lepšího než vyrazit právě sem a užít si bohémského půvabu jednoho z nejslavnějších, ale i nejkrásnějších míst ve Wellingtonu.

Není Kuba jako Kuba

Cuba Street získala své jméno po jedné z prvních osadnických lodí, která dorazila do wellingtonského přístavu v polovině devatenáctého století. Byť by tomu atmosféra místa odpovídala, s karibským ostrovem nemá jeho název nic společného. Většina místních podniků se však ztotožňuje právě spíše s tou potenciální karibskou tematikou. 

Najdete tu třeba proslulou kavárnu Fidel’s Café. Při vstupu si můžete přečíst slogan, který mluví za vše – „káva je kubánská a pohostinnost čistě novozélandská“. Taková pravdivá poetika vás prostě dostane. Hned za rohem narazíte na restauraci Havana, známou pro své výborné tapas, koktejly a skvělou živou hudbu.

Bez bot a v péřovce? Kiwi style

Znáte kiwi style?Znáte kiwi style?

Většinu dne i pozdě večer tu narazíte jak na pouliční umělce, tak na bosé děti skotačící okolo historických fontán nebo moderních soch. Ne že by obyvatelé Nového Zélandu neměli peníze na pořádné obutí pro své ratolesti, nejedná se o žádnou zemi třetího světa. Místní děti a i někteří dospělí ale zkrátka chodí rádi bosi.

Vzhledem k tomu, že na rozdíl od Austrálie tu nenajdete žádná jedovatá zvířata, jako jsou pavouci nebo hadi, nemusíte se bát žádného nemilého překvapení a vyzkoušet to taky. Novozélanďané, možná i kvůli tomuto svému zvyku, udržují ulice velmi čisté, takže vám nehrozí, že se o něco poraníte.

Jediná zarážející věc na tomto vysvětlení je, že Kiwíci, jak si Novozélaňďané sami říkají, chodí bosi i v zimě, a to se tu teploty blíží nule. Typickým outfitem jsou v takovou roční dobu kraťasy, žádné boty nebo žabky a péřovka. Elegantní dámy vymění péřovku za kožich a v případě mrazíků nasadí kulicha. Zkrátka nohama v Karibiku, hlavou na Zélandu.

Markéta Mikšíková

Markéta MikšíkováExpert Radynacestu.cz

Cestování mě nabíjí.

Nový Zéland (Wellington)

Pohodový Wellington živě

Vyberte si jeden z našich zájezdů Wellingtonu

Zájezdy Wellingtonu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/cuba-street/Doporučujeme z Nového Zélandu

Nejnovější z Nového ZélanduZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024