The Royal Mews: Stáje královské rodiny

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 12466x

Královské stáje, the Royal Mews, jsou součástí Buckinghamského paláce.

5 zájezdů na téma: Královská rodina Zobrazit zájezdy

Víte, že…

Původní královské stáje se nacházely v místech, kde je dnes Trafalgarské náměstí, konkrétně Národní galerie?

Živí i ti pod kapotou. Koně královské rodiny jsou už mnoho let ustájení v Buckinghamském paláci, kde čekají, než vyjedou do služby. Navštívit je ale můžete i ve chvílích volna.

V Royal Mews je ustájeno 30 královských kočárových koní a parkují zde královské kočáry, dokonce i ty motorizované. Nad stájemi bydlí personál, který se o stáje, zvířata i vozidla stará. Některé kočáry se používají častěji, jiné jen při slavnostních příležitostech. Nejcennějším kusem, který se zde nachází, je zlatý královský kočár z 18. století.

Ten je od dob vlády krále Jiřího IV. používán panovníkem při každé korunovaci. Kočár váží 4 tuny, proto jej královská rodina nepoužívá příliš často, a tak kromě korunovace může být spatřen pouze při významných ceremoniích, jakými jsou svatby nebo důležitá jubilea. Kočár je vždy tažen osmi koňmi, kteří jsou ustájeni právě v Royal Mews.

Najdete zde koně živé i ty pod kapotou

Kočáry a koně zde ustájené dodnes královská rodina využíváKočáry a koně zde ustájené dodnes královská rodina využívá

Královna Alžběta II., která bývala vášnivou jezdkyní, zná jména všech svých koní, jež patří k plemenům Windsor Gray nebo Cleveland Bay. Královští koně procházejí nelehkým dvouletým výcvikem, aby byli připraveni na jásající davy a mávající vlajky.

Jakmile si svoji službu pro královskou rodinu odslouží, bývají posíláni na dožití na anglický venkov. Kromě živých koní zde můžete obdivovat i ty pod kapotou. Jsou zde totiž umístěna královská motorová vozidla značek Bentley, Daimler a Rolls Royce.

Prohlídka

Můžete zde vidět historické kočáryMůžete zde vidět historické kočáry

Královské stáje jsou otevřeny pro veřejnost, a to téměř každý den od 10:00 do 16:00 (v sezóně do 17:00). Cena prohlídky(2017) je cca 12 liber, přičemž senioři, studenti a děti mají zvýhodněné vstupné. Pokud vás láká nahlédnout do zákulisí britské královské rodiny, Royal Mews vám jistě rozšíří obzory.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Zájezdy za královskou rodinou

Ve stopách monarchů

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů na téma: Královská rodina

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 1. srpna

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/the-royal-mews/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024