Candelaria: Černou madonu střeží guančtí bojovníci

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4397x

Městečko, které proslulo nejvýznamnější církevní svatyní na Kanárských ostrovech, střeží deset bronzových bojovníků.

Vyberte si z našich zájezdů na TenerifeZobraz zájezdy

Tentokrát si uděláme výlet na východní pobřeží Tenerife – do Candelarie s hlubokými náboženskými kořeny. Městečko, které proslulo nejvýznamnější církevní svatyní na Kanárských ostrovech, střeží deset bronzových bojovníků. 

Bazilika s Černou madonou

Na první pohled vás upoutá krásná bazilika Basílica de Nuestra Seňora de Candelaria na náměstí Plaza de la Patrona de Canaria. V této bazilice se nachází Černá madona – patronka Kanárských ostrovů.  Podle legendy v roce 1390 nalezli dva rybáři z guančského kmene zázračnou sochu, kterou vlny vyplavily na břeh (pravděpodobně šlo o galeonovou figuru ze ztroskotané lodi).

Členové kmene ji umístili do jedné z pobřežních jeskyní. Guančové začali sošku uctívat, i když nevěděli, koho představuje. Později na tomto místě postavili Španělé kostel a zasvětili ho Panně Marii.

Kostel byl ale v roce 1826 zničen mohutnou přílivovou vlnou a voda smetla i sochu. Nová bazilika pochází z roku 1958 a stojí právě na půdorysu kostela ze 16. století. Bazilika ukrývá nádhernou novou sochu Nuestra Seňora de la Candelaria, která je považována za patronku Kanárských ostrovů. Dvakrát ročně, v únoru a srpnu, se za ní vydávají davy poutníků. K bazilice patří také přilehlý kostel Santa Ana ze 17. století.

Žádná masovka. Na zájezd bereme průměrně 15 cestovatelů. Přátelská atmosféra je rozhodně tou nejlepší.

Guančtí bojovníci

Pobřeží střeží sochy devíti guančských vládců (menceyes) – Acaymo, Adjona, Aňaterve, Bencomo, Beneharo, Pelicar, Pelinor, Romen, Tequeste. Původní obyvatelé jeskyň stojí zdatně vedle sebe v řadě a do zad jim bijí vlny oceánu.

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.

Kanárské ostrovy (Tenerife)

Ostrov věčného jara

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Tenerife

Zobrazit aktuální zájezdy na Tenerife

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/candelaria/Zážitkovník pro rodiče a děti

Výběr zážitků, tipy, omalovánky, rébusy a spousta zábavy.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!