Plážové sokyně na Tenerife – Playa de las Américas a Las Teresitas. Které dáte přednost?

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 15151x

Jižní část ostrova Tenerife je vyhlášená nejkrásnějšími plážemi.

Plážování k dovolené neodmyslitelně patří. Koupání v oceánu na Tenerife se nabízí hned několik. Kdo by nechtěl na vlastní chodidla zakustit černý lávový písek na jižním Las Américas? Anebo máte raději ten běžnější světlý na Las Teresitas? Poradíme vám, co vás na každé z těchto pláží jednoznačně zaujme!

Jižní část ostrova Tenerife je vyhlášená nejkrásnějšími plážemi. A kromě Los Cristianos a Costa Adeje k nim právem patří vyhlášená Playa de las Américas. Severovýchod ostrova se chlubí unikátní zlatavou pláží Las Teresitas, která svou polohou blízko hlavního města láká čím dál více turistů.

Sopečná pláž plná zábavy – Playa de las Américas

Chcete si užít pravý noční kanárský život plný zábavy, diskoték a barů? Vydejte se do nejnavštěvovanějšího a turisticky oblíbeného letoviska na Tenerife, na Playa de las Américas. V 70. letech byste zde našli prázdné pobřeží, které se ale postupně proměnilo v oblíbené letovisko plné turistů, hotelů a barů. Pláže spojuje několikakilometrová rušná promenáda lemovaná palmami.

Přístup do vody je pozvolný a vhodný pro všechny. Vlny se odvíjí dle počasí a jejich sílu rozhodně nepodceňujte. V Atlantickém oceánu jsou takzvané spodní proudy, takže i zdatní plavci by neměli své síly přecenit. Vždy je potřeba orientovat se podle vyvěšených praporků. Nezapomeňte, že černá znázorňuje přísný zákaz koupání a červená symbolizuje koupání na vlastní nebezpečí. V tomto případě své plavecké schopnosti a síly opravdu dobře zvažte.

Zejména mladší generace ocení místní diskotéky a kluby plné zábavy. Párty s vyhlášenými DJs a živou hudbou trvají do časných ranních hodin a není divu, že Playa de las Américas je často nazýváno městem, které nikdy nespí. Toto místo nočním životem doslova žije! Ne vždy k ránu zde bývá úplně bezpečno, a proto je potřeba dbát zvýšené opatrnosti a chodit raději ve větších skupinkách lidí. 

Na své si přijdou také milovníci vodních sportů a atrakcí. Playa de las Américas nabízí kurzy potápění, vodní lyže, ale také si můžete směle zaplavat s delfíny či si zahrát golf nebo tenis. Poblíž se nachází také Siam Park, který nabízí pohádkové atrakce a nechybí ani dětská džungle plná goril a tučňáků. 

Playa de las Américas nabízí také nespočet barů, restaurací a občerstvení a vy si tak budete moci pochutnat na čemkoli a dopřát chuťovým pohárkům jen to nejlepší. I zde se nachází vyhlášené špičkové restaurace, které stojí za to navštívit. Některé podniky se typickému Španělsku téměř nepodobají a jsou ryze anglické. Oblíbeným produktem se stalo právě britské pivo. 

Jak už to tak v každém letovisku bývá i zde je možnost si nakoupit. A nemluvíme jen o suvenýrech a malých dárcích. Na jihu seženete také elektroniku či oblečení. Některé butiky nabízí i zboží známých návrhářů. 

Las Américas je dostupné autobusem (přímý spoj jede například z hlavního města Santa Cruz de Tenerife) či autem. A navíc se nachází přibližně půl hodiny od jižního letiště Reina Sofia.

Las Teresitas – zlatavá saharská pláž

Pro ostrov jsou typické písečné pláže s vulkanickým černým pískem. Výjimkou je uměle vytvořená zlatavá pláž se saharským pískem Las Teresitas nacházející se poblíž hlavního města Santa Cruz de Tenerife. Můžete tak hravě spojit nákupy a obdiv historie hlavního města a následně lenošení na pláži. 

Pláž leží nedaleko vesnice San Andrés a je dlouhá okolo dvou kilometrů. Od dalších pláží na ostrově se liší svou unikátností. Na rozdíl od svých sokyň se jedná o pláž se světlým pískem. Tato veřejná pláž byla vytvořena uměle a kromě zrekonstruovaného útesu ji lemuje i pobřežní kamenitá hráz.

Stín na této pláži poskytuje nespočet palem, které chrání návštěvníky před sluncem podél celé pláže. Vychutnat si tak můžete dvoukilometrovou procházku podél břehu až k samotným útesům a nechat si při chůzi oceánem chladit nohy.

Součástí Playa de Las Teresitas jsou toalety, převlékárny a také restaurace. Dostupnost na tuto pláž je dobrá. Jezdí sem pravidelně autobus ze Santa Cruz, ale dojedete také pochopitelně autem.

Další možnosti plážování na Tenerife

V těsné blízkosti Las Américas se nachází také velmi oblíbené letovisko Los Christianos. To svým rušným životem, veselou atmosférou a možnostmi rozhodně nijak za Playa de las Américas nezaostává. Milovníci windsurfingu ocení jižní pláž El Médano. Místo je typické vanoucími větry z Afriky a ty jsou pro tento druh sportu jako stvořené. 

Za jednu z nejkrásnějších pláží je považována Playa de la Tejita, která se nachází přibližně 10 minut chůze od El Médana. K relaxu nabízí unikátně červeně zabarvený písek a pohled na sopku Montaňa Roja. Oblíbenou pláží je také Playa Jardín s čeným pískem nacházející se na západě ostrova v Puertu de la Cruz. Jedná se o nejdelší pláž ve městě.

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/plazove-sokyne-na-tenerife-playa-de-las-americas-a-las-teresitas-ktere-date-prednost/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024