Pohoří Anaga: zeleň kam se podíváš

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 15226x

Pohoří Anaga, které se nachází na severu Tenerife, má díky příznivému klimatu bujnou vegetaci.

Vyberte si z našich zájezdů na TenerifeZobrazit zájezdy

Rozmanitost Tenerife se odráží zejména na jeho podnebí. Zatímco v jižní části ostrova je půda kamenitá a vyprahlá, severní se těší vlhkému podnebí a je tím pádem i úrodnější. Pohoří Anaga, které se nachází na severu Tenerife, má díky příznivému klimatu bujnou vegetaci. O zeleň zde není nouze.

Pohořím se táhnou lesy plné vavřínů, jalovců, vřesů a také bylin. Právě ty ovzduší obohacují svou zvláštní kořenitou vůní. Místní vyrážejí rádi do těchto koutů na takzvanou chuletadu (una chuletada znamená něco barbecue).

Cesta na vrchol k majáku

Zelenou část ostrova si oblíbí všichni milovníci přírody. Odměnou pro pěší turisty, kterým se podaří zdolat namáhavé stezky, bude strhující výhled na skalnaté pobřeží v dolní části pohoří. Horní část pohoří je plná lesů, rostlin a ptáků. Vydat se můžete například z jedné z nejpůvabnějších vesnic ostrova – Chamorgy – na dvoukilometrovou trasu k majáku. Po strmé pěšině směrem na východ dorazíte k majáku Faro de Anaga, který se tyčí vysoko až na samotném vrcholu.

Za pomyslnou bránu do Anagy je považována silnice vedoucí do La Laguny z Mirador Pico del Inglés. Tato vyhlídka na horu Pico del Inglés nabízí úžasnou podívanou na zelenou krajinu
a skaliska lemující údolí. Pico del Inglés se svými 990 metry n. m. sice nepatří mezi nejvyšší hory Tenerife, ale kvůli svému rozhledu na pohoří Anaga, patří mezi jedno z oblíbených turistických cílů.

V podhůří Anagy se mezi palmami choulí malebná vesnička Taganana, ke které vede klikatá cesta ve stínu Roque de los Animas (Skála duchů). Západně od vesničky se tyčí vysoké členité útesy, které se svažují do rozbouřeného oceánu a vytvářejí tak okouzlující zátoky a zákoutí.

Ryby, avokáda, skály a oceán

Záliv a kamenitá pláž Roque de las Bodegas je oblíbeným místem windsurfingu. Směrem na východ se nachází dvě rybářské vesnice Almaciga a Benijo, kde se můžete zastavit i na občerstvení v některé z místních restaurací.

Manga, avokáda a banány pěstují obyvatelé poklidné vesničky Igueste de San Andrés. Plantáže vedou až k samotnému oceánu. Další rybářskou vesnicí v pohoří Anagy byla San Andrés, ze které se stalo přímořské letovisko. V dnešní době je proslavené malými rybími restauracemi.

Silnice ze San Andrés vedoucí do El Bailadera, kde údajně čarodějnice pořádaly sabat, se klikatí až na dně rokle. Po obou stranách uvidíte osamocené statky, palmy a terasy plné zemědělských plodin.

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.

Kanárské ostrovy (Tenerife)

Ostrov věčného jara

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Tenerife

Zájezdy na Tenerife

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pohori-anaga/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024