Masca: vydejte se za západem slunce

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 13199x

Masca nepatří mezi typické vesnice, je spíše pustoprázdná. Jen sem tam mezi palmami se objeví kamenné domy s červenými střechami.

Vyberte si z našich zájezdů na TenerifeZobrazit zájezdy

Masca je jednou z nejmalebnějších vesniček vysoko v horách a těší se velké oblíbě turistů. Vesnice kdysi sloužila jako útočiště pirátů a byla přístupná pouze na mule. Dnes se do Mascy ve výšce 600 metrů můžete vydat autobusem či pěšky.

Cesta do hor vede po serpentinách, a tak se často naskytne úžasný pohled do hlubokého údolí. Dvě jedoucí vozidla, natož tak dva autobusy, se míjí jen stěží a často musí jeden z nich couvat po klikatící se cestě na okraji skal. Jedině tak se dostane na odstavnou plochu, kde se pak protijedoucímu úspěšně vyhne. Pro cestující se tak jízda může stát nezapomenutelným adrenalinovým zážitkem.

Vesnička je rájem pro turisty

Zdatnější turisté se vydají poznávat krásy po svých. Pevná sportovní obuv je pro tuto túru nezbytností. Za jednu z nejlepších stezek je považována ta, která se vine podél rokle až dolů k samotnému břehu oceánu. Ti, kteří nepokračují dále lodí se mohou vydat stejnou trasou zpět. Tu by však neměli podcenit, protože zpáteční cesta je strmá a dost náročná.

Vesnička v horách nabízí úchvatnou podívanou, která má své osobité kouzlo. V této krajině lze spatřit vysoké palmy a terasovitá políčka. Na těch místní obyvatelé pěstují zemědělské plodiny. Prodavači podél ulic nabízejí opuncie a pomeranče. Vesničané také chovají včely, které sbírají nektar z okolních kvetoucích luk.

Masca nepatří mezi typické vesnice, je spíše pustoprázdná. Jen sem tam mezi palmami se objeví kamenné domy s červenými střechami. V jedné z nich je také hospůdka, kde mají pro návštěvníky připravenou výbornou hutnou domácí zeleninovou polévku či omelety a další dobroty. Z terasy hospůdky je krásný výhled do celého údolí.

Do Mascy se návštěvníci vydávají na již vyhlášenou podívanou – západ slunce. Ve skalách, kde se v dáli rozprostírá Atlantský oceán a tyčí se sopka El Teide, se při západu slunce vesnička mění doslova v pohádkovou scenérii.

Hurá za delfíny a obřími skálami

Acantiados de los Gigantes, neboli útesy obrů, jsou tmavými skalisky, které si nejlépe prohlédnete z lodi. Tyto obří útesy tvoří hřeben masivu Teno, který je dlouhý kolem deseti metrů a sahá do výšky pěti set metrů. Z lodi je krásný výhled také na soutěsku Barranco de Masca. O zábavu a zážitek se na širokém oceánu postarají volně skotačející delfíni či kulohlavci, které budete moci sledovat opravdu zblízka.

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.

Kanárské ostrovy (Tenerife)

Ostrov věčného jara

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Tenerife

Zájezdy na Tenerife

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/masca/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024